Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hal'e Çin'den kardeş

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali ile Çin'in Sincan Özerk Bölgesi Urumçi Gıda Lojistiği Toptancı Hali 'kardeş' protokolü imzaladı

Giriş Tarihi: 27.8.2013
Antalya Büyükşehir Toptancı Hal Müdürlüğü, Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Dünya Haller Birliği (WUWM) Asya Pasifik Bölgesel Çalışma Grubu (APRG), Çin Tarımsal Toptancı Halleri Birliği (CAWA) işbirliğiyle Sincan Özerk Bölgesi Urumçi kentinde organize edilen 5. Asya Pasifik Toptancı Halleri Konferansı'na katıldı.

UYSAL SUNUM YAPTI

7-10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen konferansta "Asya-Avrupa Tarım Ürünleri Ticaretinin Entegrasyonu" konusu ele alındı. 20 ülkeden 800 kişinin katıldığı konferansa VIP konuk olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürü Rıza Uysal, konferansta "Türkiye'deki tarım ürünlerinin dağıtım şekli ve Orta Asya ile ticaret fırsatları" konulu bir sunum yaptı.

KARDEŞ HAL PROTOKOLÜ

Ayrıca gelen teklif üzerine Dünya Haller Birliği üyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü ile Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Özerk Bölgesi Urumçi Gıda Lojistiği Toptancı Hali arasında 'kardeş hal protokolü' imzalandı. Toptancı Hal Müdürü Rıza Uysal protokolle, Antalya Toptancı Hali ile Urumçi Hali arasında, ticari entegrasyon ve bilgi alış-verişi sağlanacağını, yatırım, pazar ve diğer konularda iş birliğine gidileceğini ve karşılıklı tarımsal aktiviteler düzenleneceğini söyledi. Uysal, protokolün orta ve uzun vadede Antalya'nın tarımsal üretim ve ihracatına katkı sağlayacağını belirtti.

İŞBİRLİĞİ ARTACAK
Toptancı Hal Müdürü Rıza Uysal, Çin Haller Birliği Başkanı Zengjun Ma ile ikili görüşmelerde bulunduklarını ifade ederek, "Yaş sebze ve meyve üretiminde, üretim teknikleri ve ürün çeşitliliği konusunda benzerlik gösteren iki ülke hallerinin, gelişen tarım ekonomisi ve stratejileri konusunda, bilgi alışverişinde bulunması yönünde görüş birliğine vardık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hal'e Çin'den kardeş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN