Haluk ÜNCEL: Akaydın doğru yanıt veremez

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, önceki gün yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın icraatlarını eleştirirken, Akaydın ve yönetimi hakkında da ağır ithamlarda bulundu.
Köse, Akaydın'ın hizmet yapamamasını, işçilerin parasını ödeyememesinin gerekçesini, borç edebiyatı yaparak anlattığını söyledi. Rutin belediyecik faaliyetleri dışında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kentte var olup olmadığının belirsizliğine kamuoyunun alıştığını vurguladı. Köse, "Birtakım para- lar birilerine aktarılıyor.
Hukuka aykırı birtakım işlemler gerçekleştiriliyor ve Antalya'nın maddi imkanları birtakım kişilerin ceplerine aktarılıyor" diye konuştu.
Kösenin dile getirdiği ve üzerinde ehemmiyetle durduğu
"…Hukuka aykırı birtakım işlemler gerçekleştiriliyor ve Antalya'nın maddi imkanları birtakım kişilerin ceplerine aktarılıyor" sözleri anlamlıdır, muhatabının (Ki, Akaydın'dır ne derece doğru söyler tartışmaya açıktır) konuya açıklık getirmesi gereklidir, aksi takdirde bu söylemleri doğruladığı sonucuna varılır. Ancak, şahsi kanaatim; Akaydın'ın, Köse'nin sözlerine bir cevap vereceği yönündedir.
Böyle bir durumda Akaydın, sadece Köse'nin açıklamalarını mı yanıtlayacaktır, yoksa alışkanlık haline getirdiği, Akşam Gazetesi yazarlarından Ali Saydam'ın da belirttiği gibi "Bahane üretme konusunda bu zihniyetin sergilediği performansı kimseler aşamaz zaten" sözlerini doğrular nitelikte bir açıklama mı yapacaktır?
Akaydın'ın ne söyleyeceğini bekleyip göreceğiz!
Bir diğer önemli husus da Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse'nin basın toplantısında üzerinde durduğu, "Akaydın'ın milleti aptal yerine koymasına dur demenin zamanı geldi" ifadesinin altında yatmaktadır.
Mustafa Köse'yi tanırım. Başarılı ve bir avukattır. Genç yaşta sırtına "Ak Parti Antalya İl Başkanlığı" gibi ağır bir sorumluluğu almıştır. Belgesi olmayan ve doğru bilgiye dayanmayan açıklamalarda bulunmaz, kılı kırk yarar. Her zaman konuşmaz, hatta suskunluğu bazen eleştirilir ama yeri geldiğinde de, doğru bildiğini sakınmaz.
Şimdi Köse, eğer "Antalya'nın maddi imkanları birtakım kişilerin ceplerine aktarılıyor. Akaydın'ın milleti aptal yerine koymasına dur demenin zamanı geldi" diyorsa bildiği vardır. Yoksa bunları konuşmaz.
Hz Mevlana'nın bir sözü vardır; "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım vardır. Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adamı mı diye." Köse için, hiç düşünmeden lafına da bakılır, söylediklerine de diyebilirim, ya…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın doğru yanıt veremez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN