Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmar ve ulaşım planları onaylandı

Olağanüstü toplanan Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nazım İmar Planı Revizyonu ve Ulaşım Ana Planı'nı onayladı

Giriş Tarihi: 31.8.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Ulaşım Ana Planı ve Nazım İmar Planı Revizyonu'na ilişkin maddeleri olağanüstü koduyla görüşüp karara bağladı. ASAT Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıda Nazım İmar Planı Revizyonu ve Ulaşım Ana Planı, Ak Parti'nin ret oyuna rağmen CHP ve MHP'nin kabul oyları ile meclisten geçti. Kırcami bölgesinde yaşayan vatandaşların uzun süredir beklediği 1/25 binlik Nazım İmar Planı üzerine ciddi tartışmalar yaşandı.

SEÇİM YATIRIMI

Nazım İmar Planı ile ilgili sert eleştirilerde bulunan Ak Parti Grup Sözcüsü Murtaza Tamyürek, planın yerel seçimlere kısa bir süre kala gündeme getirilmesini seçim yatırımı olarak nitelendirdi. Planda Ferrokrom Fabrikası'nın yanındaki alana alışveriş merkezi yapılmasına olanak tanındığını, mahkeme kararına göre tarım alanı olan yerlerin konut alanına dönüştürüldüğünü ifade eden Tamyürek, planın çok büyük bir ihtimalle mahkeme tarafından iptal edileceğini öne sürdü.

HALKIN TAKDİRİ

Tamyürek'in Kırcami'yi ayıralım teklifini doğru bulmadığını belirten MHP Grup Sözcüsü Mustafa Reşat Oktay ise "İşi çocuk oyuncağına çevirmenin anlamı yok" şeklinde konuştu. Eleştirileri değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, özellikle Kırcami Bölgesi'nde İçişleri Bakanlığı'nın "kamu yararı kararı" vermediği sürece hiçbir işlem yapılamayacağının altını çizdi. Vatandaşa söz verdikleri bir planı hayata geçirdiklerini söyleyen Akaydın, "Bu Antalya'nın geleceği açısından bir devrim niteliğinde" dedi. Can YÜCEL / ANTALYA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmar ve ulaşım planları onaylandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN