Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç HEPÜ'ye destek istedi

Başbakan Yardımcısı Arınç, Alanya'nın Konaklı beldesinde cami açılış törenine katıldı. Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'ne destek istedi

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Antalya'nın Alanya ilçesi Konaklı beldesinde Bacaoğlu Camisi'nin açılış törenine katıldı. Bacoğlu ailesi tarafından yaptırılan caminin açılışı için Konaklı beldesine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile gelen gelen Arınç Anadolu'dan İstanbul'a göç edenlerin ev yapmadan önce cami yaptığını, Türklerin Anadolu'ya ayak bastığı günden bu yana ülkenin her yerinde insanların ev ihtiyaçlarından dahi önce camilerini düşündüğünü söyledi.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ SÖZÜ

Arınç konuşmasında Alanya'da 'Hamdullah Emin Paşa' adında bir vakıf üniversitesinin kurulduğunu hatırlatan Bülent Arınç, "Türkiye'nin hiçbir ilçesinde bir vakıf üniversitesi yok. Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin (HEPÜ) temelini atmıştık. Zannediyorum ki bitti. Ama üniversiteye yerel desteğin güçlü olmadığını da biliyorum. Yani hiçbir ilçeye nasip olmayan bir üniversiteyi, ecdadımızdan bir insanın özel ismiyle açmak bize nasip oldu. Hangi devirdeyiz arkadaşlar? Hem adı Hamdullah olacak, hem Emin olacak, sonunda da Paşa olacak. 10 sene evvel bunu düşünemezdiniz. 15 sene evvel 'vay gerici, vay yobaz' diye başlarlar, dişlerini gıcırdatırlar, 32 dişinden 22'si zayi olurdu. Hamdullah Emin Paşa. Paşa'nın ismine layık bir üniversiteyi kurduk ama geliştiremedik. Önce bu üniversiteyi geliştirmemiz lazım. Siz Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'ni ayağa kaldırın, devlet üniversitesini de kurmak boynumuzun borcu olsun" dedi. Arınç, daha sonra 2 katlı 4 minareli ve 4 bin 500 kişi kapasiteli caminin açılış kurdelesini kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç HEPÜ'ye destek istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN