Marifetli hurdalar

İkinci el ürün alım satımının merkezi sayılan Hurdacılar Çarşısı'nda her türlü eşya her an temin edilebiliyor

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Kepez'e bağlı Zeytinlik Mahallesi'nde bulunan Hurdacılar Çarşısı, ikinci el eşya almak isteyen vatandaşlara sunduğu sayısız çeşit ile dikkat çekiyor. Tadilata alınan ya da kapatılan işletmelerden çıkan eşyaların satışa sunulduğu arastada klozetten televizyona kadar her tür ürün alıcısını bekliyor.

HER TÜRLÜ EŞYA BULUNABİLİYOR

Genellikle tadilata alınan otellerden çıkan ürünlerin satıldığı arastada mobilya, mutfak gereçleri, lavabo ekipmanları, televizyon ve klima en çok bulunan ürünler arasında. Her odadan çıkan aynı tip eşyayı toplu olarak satın alan işletme sahipleri, söz konusu eşyaların perakende satışını yaparak yeniden değerlendirilmesini sağlıyor. Otellerin yanı sıra kapatılan mobilya mağazası, restoran, büro gibi yerlerden temin edilen eşyalar yine aynı şekilde vatandaşların beğenisine sunuluyor.

YÜZDE 50 DAHA UCUZA GELİYOR

Verdikleri hizmetin elindeki ürünü değerlendirmek isteyen yatırımcıdan ucuz mal almak isteyen vatandaşa kadar herkesi memnun ettiğini ifade eden çarşı esnafı, yeni evlenecek çiftlerin de işletmelerini sıklıkla ziyaret ettiğini belirtti. Satılan ürünlerin fiyatlarının yenisine oranla yüzde 50 daha ucuz olduğuna dikkat çeken esnaf, yeni iş kuran yatırımcının da ilk adresinin Hurdacılar Çarşısı olduğunu vurguladı. Kapanan bir restorandan alınan ürünlerin yeni bir restoran açacak işletmeci için çok büyük avantaj sağladığını aktaran çarşı esnafı, özellikle genç girişimcilerin bu sayede maliyetlerini yüzde 50 oranında azalttığını ifade etti.

ŞEHİR DIŞINDAN GELEN VAR
Antalya'daki otellerin birçoğunun sezon sonunda tadilata alındığını ve bu tarihlerde şehir dışından da birçok müşteri geldiğini söyleyen esnaf, en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasında masa, sandalye, koltuk takımı, mutfak ekipmanı ve klimaların bulunduğunu aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marifetli hurdalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN