Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat ve sporun anlamlı buluşması

Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali'ne katılan 400'e yakın sporcu, Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali'nde kum heykelleri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali'ne katılan 400'e yakın sporcu, Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali'nin konuğu oldu. Festivalin 3'üncü gününde Sarısu kamp alanından hareket eden sporcular program çerçevesinde mola verilen Sandland'te hem yorgunluk attı hem de İmparatorluklar temalı festival sergisini gezme fırsatı buldu.

BEĞENİYLE İZLEDİLER
Ana sponsorları arasında EXPO 2016'nın da yer aldığı festivale katılan sporcular devasa kum heykellerle birlikte bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi. Sergiyi gezen sporcular 7 bin metrekare alanda 10 bin ton kum kullanılarak yapılan eserleri şaşkınlık ve beğeniyle izledi. Bazı sporcular bisikletleriyle sergi alanını gezerken ilginç sahneler oluşturdu.

GÜZEL BULUŞMA

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Direktörü Cem Karaca, sanatın en doğal halini sunan kum heykel sergisinin, sporun en doğal hali bisiklet festivali ile buluştuğunu belirterek, "Bisiklet Festivali'ne yurt içi ve dışından katılan 400'e yakın sporcu sanatın en doğal haliyle burada tanışma fırsatı buldu. Sonuçta 2 festivalin işbirliği ile çok anlamlı bir buluşmayı, sanat ve sporun buluşmasını sağladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat ve sporun anlamlı buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN