Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Portakal'da ilk Antalya filmi

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Tamamı Antalya'da çekilen ilk Türk Filmi olan 'Her Şey Yolunda' Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak ilk Antalya filmi oldu

Tamamı Antalya'da çekilen ilk Türk filmi olma özelliği taşıyan "Her Şey Yolunda" tamamlandı. Baştan sona Antalya'da çekilen film aynı zamanda 50'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde de yarışacak. Filmin başrollerini Antalyalı sanatçı Kutsal Kaynak ile Arzu Yanardağ üstleniyor.

SİNEMA TUTKUNU

Filmin yapımcı ve yönetmen koltuğunda ise Serdar Bardakçı oturuyor. Yönetmen Serdar Bardakçı'nın yaşam öyküsü de oldukça ilginç. Çocukluğundan bu yana sinema dünyasının içine girmeyi hedefleyen Bardakçı, bu hayallerine 35 yaşında başarılı bir işadamı olunca ulaşıyor. Ticaretten kazandıklarını sanata ve sinemaya harcamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Bardakçı "Sinema benim için mükemmel bir dünya. Kendimi bu dünyanın içinde çok mutlu hissediyorum. Bundan sonra da konusu Antalya'da geçen filmlere yapımcı ve yönetmen olarak imza atacağım" diye konuştu.

İKİNCİ FİLM ŞİRKETİ
Altın Portakal'ın iki yaratıcısından biri olan Behlül Dal'ın Antalya'da 1969'da kurduğu ilk film şirketinden 44 yıl sonra ikinci film şirketi Marla Film'i Antalya'da kuran Bardakçı, "Antalyamıza 1969'da ilk film şirketini kazandıran Behlül Dal gibi bir üstadın ardından 44 yıl sonra ikinci film şirketini kurmuş olmaktan onur duyuyorum. Ben bu topraklarda doğdum. Aksekiliyim. Film şirketimin adını da Akseki'nin eski adı olan Marla koydum. Marla Film olarak Antalya'nın adını sanat aracılığı ile dünyaya duyurma hedefim var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Portakal'da ilk Antalya filmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN