Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sponsor atağı

Giriş Tarihi: 4.9.2013

MP AS Başkanı Gencer dünya devi 3 firmanın sponsorluğu konusunda son aşamaya geldiklerini Coca Cola ile ön anlaşma yaptıklarını açıkladı

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği'nin (KONYSİAD) konuğu olan Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, büyük kulüp için büyük sponsorluk anlaşmaları çalışmalarında önemli gelişmeler yaşandığını duyurdu. Sadece 6 bin 500 kombine bilet ve forma satarak, tribündeki sabit reklamlarla büyük kulüp olunamayacağı düşüncesinden hareketle dünya devi 3 firmayla sponsorluk anlaşmasında son aşamaya geldiklerini belirten Gencer, Antalyaspor'un güçlenmesi için gereken büyük bütçeyi oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

İÇECEKTEN PARA GELECEK
Cola Cola ve Pepsi ile görüştüklerini açıklayan Gencer, Antalyaspor'a katkı için gelen turistten 1 dolar ayakbastı parası alınmasının yıllardır konuşulduğunu ama bunun yapılmasının imkansız olduğunu söyledi. Turistin kullandığı içecekten neler elde edileceği hakkında proje ürettiklerini belirten Gültekin Gencer, "Coca Cola ile ön anlaşma yaptık. Umarım genel anlaşmanın yapılması için turizmcilerle büyük bir yemekte konuşacağız. Herkes alkollü ve alkolsüz içecek anlaşmaları yaptıktan sonra, 'Artı 1 ekstra Antalyaspor'a katkı sağlamak ister misin' diye sorulacak. Tesisten para çıkmayacak. Antalya'dan para kazanan tüm sektörlerin bir takım konularda girdiler sağlamasını düşünüyoruz. Bu da en güzel gelirlerden birisi olacak" dedi.

ROZETLİ BELEDİYE BAŞKANI

Storların kulübün geleceği olduğunu ve bunu daha fizibil hale sokmak için çalıştıklarını belirten Gencer, "İç ve dış hatlara 2 mağaza anlaşması yapıyoruz. Belediyelerin katkısıyla şehrin her noktasında Antalyaspor mağazalarının tahsis edilmesini istiyoruz. Belediyelerin AVM'lere ruhsat verirken ön şart olarak stor tahsis edilmesini istiyoruz" dedi. Geçen yılki Stor cirosunu son iki ay gibi kısa sürede geçtiklerini belirten Gencer, istenildikten ve uğraş verildikten sonra her şeyin yapılabileceğini düşündüğünü ifade etti. Maç öncesi yemek verdikleri Bursaspor Yönetim Kurulu ile birlikte olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye yakasındaki Bursaspor rozetini maç günü olduğu için mi taktığını sorduğunu anlatan Gencer, "10 yıldır rozeti hiç çıkarmadığını söyledi. Ben de yakasında Antalyaspor rozeti takan belediye başkanlarımız olmasını temenni ettim"

STADIN DEĞERİ ÇATI KADAR

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kentin emlak değeri en yüksek yerinden Bursaspor'a bin dönüm arazi verdiği örneğini veren Gencer, "Arazinin üzerine yapılan stat 300 milyon TL'ye mal oluyor. Sadece çatısı 76 milyon TL'ye mal oluyormuş. Bizim tüm stadın ihale bedeli 79 milyon TL. Ve belediye 300 milyon liralık yatırım yapıyor, sadece stat ismini pazarlama hakkını alıyor. Altı komple AVM olacakmış. Dükkan gelirlerini kulübe devrediyor. 22 bin 500 kombine bilet satmışlar. Bizim ATSO'nun davetiyle gönderdiğimiz standda bir tane bile kombine satılmadı. Bursalılar 45 bin kişilik yeni stadlarında tüm kombinelerini satacaklarına inanıyorlar. Şehrin bir takımı sevmesi bir marka değeri olduğunu benimsemesi en büyük gerçektir. Sonrasındaki olaylar tartışılmaz. Biz de bunları istiyoruz" şeklinde konuştu.

YEKTA YOLDA
Transferler konusunda da konuşan Gencer, bu yıl nokta transferler yaptıklarını ve Baros'un iyi bir transfer olduğunu söyledi. Semih ve Gekas transferini düşünmediklerini açıklayan Gencer, takıma iyi bir orta saha almak istediklerini söyledi. Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Yekta Kurtuluş ile temasa geçtiklerini açıklayan Gencer, "Dün akşam Fatih hocayla yapılan bir görüşmede olumlu cevap çıktı. Görüşmelerimiz devam ediyor. Cuma günü transfer gündemimizi kapatmayı düşünüyoruz" dedi.

STATTA YAZ KONSERİ YAPILSIN
Stadla ilgili ihale aşamasında saha zeminin her türlü konuda kullanılır olması eksikliğinin giderilmesi için yazışmalar yaptıklarını belirten MP Antalyaspor Başkanı Gencer, 13 milyon turistin geldiği Antalya'nın stadının yaz aylarında açık hava konserleri yapımına uygun olması için çalıştıklarını söyledi. Antalya'nın büyük yaz konserleri yapacak yer eksikliğini gidererek kente hareketlilik de kazandırabileceklerini belirten Gencer, "Yıl boyunca kullanılabilecek, festival, organizasyon yapılabilecek stat olması lazım. Tek bir düğmeyle zeminin kapatılabilmesi lazım. Hayal değil, buz pistine de çevrilebilir olması lazım. Örneği var. Bununla ilgili yazışmalarımızı yaptık, bununla ilgili dostlar vasıtasıyla Doğuş Holding ile görüşmeye başladık. Yaz konseri konusunda Doğuş Holding bir numara. Böylece Antalyaspor'un yıllık 4-5 milyon dolarlık sabit geliri olabileceğini düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sponsor atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN