Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu kültürleri festivalde buluştu

Giriş Tarihi: 5.9.2013
İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Anadolu Kültür Festivali'nin ikincisi 3-8 Eylül tarihleri arasında Atatürk Kültür Parkı'nda gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi ve 41 hemşeri derneğinin ortaklaşa düzenlediği festival, Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor. 'Anadolu; Vatan Toprağımız Kültürel Zenginliğimiz" sloganı ile farklı kültürleri Antalya'da birleştiren festival, kortej geçişiyle başladı. Antalya sokaklarında renkli görüntülerin oluştuğu kortej sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda farklı yörelere ait halk oyunları gösterileri sergilendi.

RENKLİ KORTEJ

Festivale katılan 41 derneğin başkanı, Burdur Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ile belediye başkanları, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen hemşehri dernekleri, Cumhuriyet Meydanı'na kadar açılış korteji gerçekleştirdi. Festival kortejine yöresel kıyafetleri ve kültürlerini yansıtan figürlerle katılan hemşehri dernekleri, Antalya sokaklarını renklendirdi. Yörük kültürünü anlatan deve kervanı büyük ilgi gördü. Vatandaşlar ve turistler korteje katılanlara alkışlarla destek verdi.

ANTAKYA'DAN MEDENİYETLER KOROSU KONSERİ
Antalya 2'nci Anadolu Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında dernekler, Atatürk Kültür Parkı'nda açacakları stantlarda yörelerine özgü yiyecek, içecek, el sanatları ve ürünleri sergileyecek. Stantlar her gün saat 10.00'dan 24.00'e kadar açık kalacak. Atatürk Kültür Parkı'nda açık alanda her akşam saat 19.00'da yöresel geceler ve eğlenceler gerçekleştirilecek. Ayrıca yöresel kültürlerin anlatılacağı söyleşiler düzenlenecek. Festival 8 Eylül Pazar Günü saat 20.30'da AKM Amfi Tiyatro'da Antakya Medeniyetler Korosu Konseri ile son bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu kültürleri festivalde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN