Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yörex'e turizmci destek verecek

Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, yabancı turistlerin de ilgisini bekliyor. Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar "Turizmciler bu fuarı iyi değerlendirmeli" dedi

Giriş Tarihi: 7.9.2013
Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle bu yıl dördüncüsü 19-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, yabancı turistlerin de ilgisini bekliyor. Anadolu'dan gelecek yüzlerce ürünün EXPO Center'da yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sunulacağını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, "Turizmciler bu fuarı iyi değerlendirmeli" dedi. Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya'nın deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını söylerken, üç yıldır Antalya'da düzenlenen Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nın Anadolu'nun değerlerini yerli ve yabancı misafirlere anlatmak için iyi bir organizasyon olduğunu söyledi.

54 sektör var

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Anadolu'yu Antalya'da sergileyecek Yöresel Ürünler Fuarı'nın 54 sektörü destekleyen turizm için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Türkiye'nin tüm bölgelerinden gelen ürünlerin yerli ve yabancı misafirlerle buluşturulmasının önemine dikkat çeken Çorbatır, "Yabancı ile yöresel ürünleri entegre edebildiğimiz taktirde zenginliğimizi misafirlere gösterme imkanı buluruz. Turistler mutlaka bu fuarı görmeli" diye konuştu. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, Antalya'nın, Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olduğunu belirterek, "Antalya'da yapılacak her aktivite Türkiye'nin dünyaya tanıtımı için çok önemli. Biz Yöresel Ürünler Fuarı'nı da bu kapsamda değerlendiriyoruz" dedi. Kızıldağ, "İyi bir iletişimle, fuar gelen turistlere duyurulmalı. Turistler zaten yöresel ürünlere bayılır, turizmciler bunu değerlendirmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yörex'e turizmci destek verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN