Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO İnşaatına kameralı takİp

EXPO 2016 Antalya alanında sedde ve sedde üstü yol çalışmalarının çevreye zarar verdiği iddiaları yalanlandı. Alana izlemeye açık olacak 7 kamera kurulduğu bildirildi

Giriş Tarihi: 9.9.2013
EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'nın kuzeyinde sedde ve sedde üstü yolun sandık kazısı çalışmalarına başlandı. EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Selami Gülay, çalışmalarla sedde alanındaki 1-1.5 metre dolayındaki tarımsal toprağın alan içinde başka bölgeye taşındığını, kazılan alana sert malzeme taşınacağını belirtti.

ÇEVREYE ZARAR İDDİASI
Selami Gülay, alanda yapılan çalışmaların toz yarattığı ve çevreye zarar verdiğine ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını belirtti. Alandaki hafriyat ve tesviye çalışmalarında arazöz ile sulama yapıldığını ifade eden Selami Gülay, Karayolunun güney kısmındaki Tehnelli Çayı'nın ıslahına yönelik çalışmaların EXPO 2016 alanındaki çalışmalarla karıştırılmaması gerektiğini de söyledi. Gülay, alanda 7 ayrı noktaya kurulan kamera sisteminden elde edilen görüntülerin çok yakında EXPO 2016 Antalya'nın resmi internet sitesinden yayınlanacağını, bu yolla isteyen herkesin alandaki çalışmaları her an canlı izleyebileceğini sözlerine ekledi.

1 MİLYON TON HAFRİYAT

Çevre ıslahına ve güzelleştirmeye yönelik bir projenin çevreye zarar verici faaliyetleri olamayacağını kaydeden Selami Gülay, "Sedde ve sedde üstü yol için alana 1 milyon tona yakın hafriyat malzemesi çekilecek. Günde yaklaşık 250 kamyon malzeme ihtiyacı olan birinin bir kamyon bile malzemeyi alan dışına çıkarmasının mantıkla bağdaşır bir yanı yoktur. Sanırım başka bir alandaki çalışma EXPO 2016 Antalya projesi ile karıştırılıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO İnşaatına kameralı takİp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN