Türel: Büyükşehir yolsuzluk batağında

Partisinin Kadın Kolları üyeleri ile bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, 'Büyükşehir Belediyesi yolsuzluk batağına dibine kadar batmış durumda' dedi

Giriş Tarihi: 9.9.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Kadın Kolları İl Başkanı Esra Özkoç ile birlikte Kadın Kolları üyeleriyle parti binasında bir araya geldi. Büyükşehir Yasası ve gündemdeki konular ile ilgili bilgilendirme yapan Türel, seçim sürecinde Kadın Kolları üyelerinin yapacağı çalışmaların önemine değindi.

GÜNÜNÜ GÜN EDEN POLİTİKA

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi'nin 'gününü gün eden bir politika' izlediğini belirten Türel, "Antalyalılara daha fazla bu çileyi çektirmek, hiçbirimizin kabul edeceği bir durum değildir" dedi. Türel Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yolsuzluk batağına dibine kadar batmış durumda olduğunu ifade etti. Vatandaşın parasını, birilerini zengin etmekten başka hiçbir şekilde harcamayan bir anlayış olduğunu öne süren Türel "Tek gayesi birilerini zengin etmek. Bunları laf ola beri gele söylemiyoruz. Sadece, 100'üncü Yıl Stadyum Projesi'nde bugüne kadar, direkt ödenen parayı söylüyorum, 30 milyon. Ödenme ihtimali olan 250 milyon lirayı Büyükşehir Belediyesi birilerinin cebine indirmiştir. Kanunsuz indirmiştir. Bu milletin parasıdır, yazıktır, günahtır. Benim yaptığım 100'üncü Yıl Projesi'nde bir madde vardı. 'Yüklenici firma tazminat alamaz' diye. Antalyalının hakkını korumak için o maddeyi koymuştuk. Tazminat hakkı doğurmak için tamamen hukuk dışı bir plan değişikliği yaparak o firmaya hiçbir tazminat hakkı yokken, bile bile doğurdular. Bir hafta içinde firma haklarını birilerine devretti. Hemen fırsatı ganimet bildi, tazminat davasını açtı. İşçinin parasını ödeyemeyen Büyküşehir Belediyesi, 30 milyon lirayı bir günde ödedi. Yazıktır, günahtır. Tabi ki bunların hesabını bağımsız yargıda vereceklerdir" dedi.

YENİ YASAYI DA ANLATTI

Toplantıda Kadın Kolları üyelerine Büyükşehir Yasası'nı anlatan Türel, yasa ile büyükşehir belediyelerinin gerçekleşen bütçelerinin yüzde 10'unu, yatırım bütçesi olarak köylere ayırmak zorunda olduğunu ifade etti. Türel, "Bunu ister şarkı türkü için, ister festival için, ister kanuni ölçülerde birilerini zengin etmek için ya da hizmet için, kavşak için, köprü için, altyapı için, arıtma için, kanalizasyon için harcamak zorunda" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Büyükşehir yolsuzluk batağında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN