Büyükşehir'den kabir azabı

Pınarlı Mezarlığı'nı kuru otlardan temizlemekle görevli Büyükşehir ekipleri çözümü mezarlığı ateşe vermekte buldu. Pınarlılılar büyük tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 10.9.2013
Aksu ilçesine bağlı Pınarlı Mahallesi'nde bulunan mezarlık, Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından ateşe verildi. Pınarlı Mahalle Muhtarı Nedim Darıcı, mezarlıktaki kuru ot ve yabani bitkilerin artması nedeniyle Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nden temizlik talebinde bulundu. Muhtarın talebini dikkate alan şube müdürlüğü, mezarlığa bir temizlik ekibi yolladı. Temizliğe giden ekip, çevreyi kaplayan kuru otları temizlemek için mezarlığı ateşe verdi.

AĞAÇLARDA YANDI

1970 yılında açılan mezarlıkta en büyük zararı çocukların gömüldüğü mezarlar gördü. Çocuklara ait etrafı taşlarla çevrilmiş olan mezarların üzerine yanık otlarla kaplanırken, mezarlık ürkütücü bir görüntüye büründü. Büyük bir yangının çıkmasını önlemek için parça parça yakılan mezarlıkta, yıllanmış çam ağaçları da alevlerden nasibini aldı. Ağaçların kök kısımları alevler yüzünden kömürleşti.

GELEN GİDEN YOK

Mezarlığın temizlenmesini ve daha güzel bir görüntüye kavuşmasını bekleyen Mahalle Muhtarı Nedim Darıcı, gördüğü manzara karşısında şok geçirdiğini söyledi. Yanan mezarlığı görür görmez yetkililer ile irtibata geçtiğini aktaran Darıcı, yaşananları şu şekilde anlattı: "Mezarlığın temizlenmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruda bulundum. Geldiklerinden haberim bile olmadı. Mezarlığı temizleyeceğim diye yakıp gitmişler. Mezarlıkta yakını bulunan bir vatandaş ziyaret sırasında durumu fark etmiş. Hemen gelip bana anlattı. Mezarlığa gittiğimizde mezarların üst kısımlarının yanmış olduğunu gördüm. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nü arayıp durumu anlattım. Şube Müdürü böyle bir talimat vermediğini söyledi. Gelip olay yerinde inceleme yapacağız dediler ama ne gelen oldu ne de giden.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den kabir azabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN