Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özkul, Baykal'a yüklendi

CHP'nin Konyaaltı Belediye Başkan aday adaylarından Nuri Özkul, düzenlediği basın toplantısında eski genel başkan Baykal'a yüklendi ve "Eski yöntemleri unutun" dedi

Giriş Tarihi: 11.9.2013
CHP Konyaaltı Belediyesi Başkan aday adaylarından Nuri Özkul, Bahçe Kafe'de bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensupları ile kahvaltı yapan Özkul, seçim süreci ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konyaaltı'nın yeni bir coşkuya ve heyecana ihtiyacı olduğunu söyleyen Özkul, ilçe ile ilgili büyük hayallerinin olduğunu ifade etti. 10 yıl önce gündeme getirdiği vakıf üniversitesi projesinin bugün de geçerliliğini koruduğunu ve Konyaaltı'na bir üniversitenin çok yakışacağını aktaran Özkul, "Söyleye söyleye dedikoducu olduk. Ben hep icraatçı oldum. İşte bu yüzden Konyaaltı'nı uçuracağım inşaallah" dedi.

ESKİ YÖNTEMLERİ UNUTUN

Adayların belirlenmesinde eski genel başkan Deniz Baykal'ın etkili olacağı yönündeki iddiaları sert bir dille eleştiren Özkul, "O bilenlerden tek bir şey istiyorum. Gölge etmesinler başka ihsan istemem" dedi. Baykal ile ilgili eleştirilerine üstü kapalı bir şekilde devam eden Özkul, sözlerine şu şekilde devam etti: "Hani şu var ya filanın akrabası ya da onun akrabası. Bu seçimlerde inanıyorum ki Gezi Parkı'ndaki o çocukların alın terlerinden beslenmeye çalışıyor herkes. Onların idealleri dışında hiç kimse karar alamaz arkadaşlar. Bu seçimde daha çok devrimci daha çok demokrat göreve gelecektir. Bu seçimde öyle eski yöntemlerle, biat edenlerle değil koltuğu hak eden liyakatlı insanlar gelecek. Hiç kimse burası benim alanım orayı ben tayin ederim gibi kimse kimseye keyif de bağışlamasın, köy de bağışlamasın".

BAYKAL'A SİTEM

Konuşmasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özkul'a, geçmiş yıllarda Baykal'a verdiği destek hatırlatıldı. Geçmişte Baykal'a destek verdiğini inkar etmeyen Özkul, şu anki düşüncelerini tek bir cümle ile açıkladı: "Ben de bir zamanlar sevmiştim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özkul, Baykal'a yüklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN