Yeni Mercedes-Benz S-Serisi

Mayıs ayında dünyaya tanıtılan lüks segmentin tartışmasız lideri olan Mercedes-Benz S-Serisi'nin yeni nesil otomobili Autoshow Fuarı'nda ilk kez Antalyalıların huzuruna çıktı

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Mercedes-Benz, lüks segmentin tartışmasız lideri olan S-Serisi'nin yeni neslini, 2013 yılının Mayıs ayında dünyaya tanıttı. Dünyaya yapılan tanıtımın ardından, yeni nesil S-Serisi, Autoshow Fuarı'nda, Antalyalıların huzuruna çıktı. Tamamen yenilenen S-Serisi, kendinden önceki her nesilde olduğu gibi, "dünyanın en iyi otomobili" unvanını koruyarak, dünyanın dört bir yanında standartları yeniden belirliyor. Yeni S-Serisi , dinamik görünümlü yapısı, geliştirilmiş güvenlik ve konfor donanımları ile dünyanın en başarılı lüks sedanı olma özelliğini daha da haklı kılıyor.

İLKLERİN SERİSİ
Konfor boyutunu da üst seviyelere taşıyan yeni S-Serisi, dünyanın yol üzerindeki tümsekleri algılayabilen ilk aracı. "Road Surface Scan", yol yüzeyi tarayıcısı bir stereo kamera aracılığıyla yoldaki engebeleri algıladığında, "Magic Body Control" gövde kontrol sistemi bu yeni durumla başa çıkmak için süspansiyonu anında ayarlıyor. Bu yenilikçi süspansiyon sistemi, sekiz-silindirli modellerde opsiyonel olarak mevcut. Dünyada bir ilke imza atan yeni S-Serisi'nde, içerideki havayı dengeleyen AIR-BALANCE paketinin bir parçası olarak "aktif parfüm sıkma sistemi" bulunuyor. 'Aktif' ifadesi parfüm sıkma sisteminin manüel olarak açılıp kapatılabileceği ve yoğunluk ayarının manüel olarak yapılabileceği anlamına geliyor.

SICAK TAŞ İLE MASAJ PRENSİBİ
Yeni S-Serisi'nde sunulan diğer ilklerden biri de, sıcak taş masajı prensibine sahip, aktif koltuk havalandırma sistemine dayalı "canlandırıcı" masaj özelliği. Mercedes-Benz'deki koltuk uzmanları, koltuk sırtlığında 14 ayrı şekilde kumanda edilen hava yastıklarıyla benzersiz bir masaj işlevi ve aynı zamanda entegre ısıtma işlevini geliştirdiler. İkisi ısıtmayı kullanan altı masaj programı seçeneği mevcut. Bu özellik aynı zamanda arka koltuklarda da bulunuyor. Şoför paketi ile beraber sunulan üst düzey koltuğun (geriye yatan koltuk) ön yolcu koltuğundan maksimum yatma açısı 37 dereceden 43,5 dereceye çıkarılmış, bu da lüks segmentteki en büyük yatma açısı anlamına geliyor. Geriye yatan koltukta, uzunluk ve açısı serbestçe ayarlanabilen bir baldır desteği de bulunuyor.

ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
Artık 40 yılı aşkın bir geçmişse sahip olan süredir Mercedes- Benz'in amiral gemisi modeli S-Serisi, uzun yıllar herkes tarafından beğeni top- ladığını ispatlamakla kalmadı, aynı zamanda adına birçok ödül alarak mükemmelliğini de gözler önüne serdi. S-Serisi 2011'de, Alman Dergisi "Auto Motor und Sport"'tarafından lüks segmentte en iyici araç ödülüne layık görüldü ve Kuzey Amerika'daki "Motoring Television" tarafından "Yılın Prestijli Otomobili" olarak onurlandırıldı. Bunun yanı sıra, S-Serisi, 2010'da üst üste dördünce kez verimlilik, teknoloji ve tasarım acısından segmentteki en iyi araç olarak J. D. Power APEAL ödülünü kazandı. Dahası, S-Serisi, "2012 Yılının Dünya Yeşil Otomobil" ödülünü alarak, premium segmentte yeşil teknoloji alanındaki öncü rolünü de pekiştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Mercedes-Benz S-Serisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN