Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya için olimpik proje

Ak Parti Antalya Milletvekili Badak, İl Başkanı Köse ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Antalya Kent Konseyi'ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 12.9.2013
Antalya Kent Konseyi'nde Semanur Kurt başkanlığında yürütülen aylık yürütme kurulu toplantısına katılan Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, konsey üyeleriyle Antalya ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulunup, Manavgat-Alanya arasında hayata geçirilmesi düşünülen Açıkhava Olimpik Spor Alanları Projesi'ni paylaştı. Projeyle ilgili sunum yapan Milletvekili Badak, konsey üyelerinin projeyle ilgili fikirlerini alıp, değerlendireceğini söyledi.

OLİMPİYAT İÇİN ZEMİN

Milletvekili Badak tarafından sunumu yapılan proje, Manavgat-Akseki yol ayrımından başlayıp, Alanya Konaklı arasında Antalya -Mersin karayoluna paralel, 36 kilometre uzunluğunda yapılacak yeni bir yol ve iki yol arasında kalan 2.5 -5 kilometre derinlikte bir alanı kapsıyor. Projeye; Manavgat-Alanya sahil şeridine turizmin yanı sıra sportif, tarımsal ve ekonomik olarak canlılık kazandıracak. Proje, bölgedeki mevcut yatak kapasitesinin kullanımını 12 aya çıkaracak, su sporlarının yanı sıra açık havada yapılabilecek her türlü olimpik sporu bütünüyle içine alabilecek şekilde planlanacak.

YEREL DİNAMİKLER

Projenin uygulanabilirliği yönünden ilgili bakanlıklardan olumlu görüşleri aldığını ifade eden Milletvekili Badak, bölgedeki yerleşim alanları ve tarımsal faaliyetler ile entegre edilebilecek durumda olduğunu ve hayata geçirilmesi noktasında bir engel olmadığını söyledi. Projenin geliştirilmesi yönünde konsey üyelerinin fikirlerini almak istediğini belirten Badak, "Antalya Kent Konseyi'nin fikirlerini ve katkılarını almak istedim" dedi.

AK PARTİ'YE TEŞEKKÜR

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, konsey gündeminde görüşülen konularla ilgili fikir alışverişinde bulunan, Antalya ile ilgili projeler üretip, görüşülmek üzere konseye getiren AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ile İl Başkanı Mustafa Köse ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya için olimpik proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN