Bozyazı'da atıksu arıtma tesisi çalışmaları

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, ilçenin 3 temel sorunundan biri olan içme suyu sorununu çözdüklerini, kanalizasyon ve atıksu probleminin çözülmesiyle birlikte ilçenin alt yapı sorununun kalmayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 12.9.2013 12:24
Bozyazı Belediyesi tarafından mayıs ayında temeli atılan kanalizasyon projesinin ardından atıksu arıtma tesisi projesinin yapımı için start verildi. 9 Ağustos'ta sözleşmesi imzalanan ve köyiçi mevkiindeki 10 bin metrekare alanda yapılacak olan bölgeyi, İller Bankası ve inşaat yetkilileriyle birlikte inceleyen Ballı, sözleşmenin imzalandığı günden itibaren 270 gün 9 ay içinde atıksu arıtma tesisinin bitirileceğini söyledi.

Tesis bittikten sonra bir yıl boyunca tesisi yapan firmanın sorumluğunda olacağını belirten Ballı, geçtiğimiz yıllarda atıksu arıtma tesisi kuran belediyelerin tesislerini ziyaret ederek, Bozyazı'da hayata geçirecekleri proje ile ilgili araştırmalar yaptıklarını hatırlattı. Kış mevsimi gelmeden özellikle araç ve yaya trafiğinin, okulların bulunduğu bölgelerde parsel baca bağlantılarının bir an önce yapılmasını gerektiğini ifade eden Başkan Ballı, yapılan işlerin süratli ama temiz yapılması gerekliliğine vurgu yaptı.

Eylül ve ekim aylarında kanalizasyon şebekelerin döşendiği ve parsel bacalarının bağlantı yapıldığı yerlerde asfaltlama ve sökülen parkelerin yenileme çalışması yapacaklarını ifade eden Ballı, 'Bizim bölgemizde kış mevsimi ağır geçmiyor ancak okula giden çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın kış mevsiminde kanalizasyon çalışması nedeniyle mağdur olmalarını istemiyoruz. Bu nedenle de özellikle çalışma yapılan yerlerde işin süratli ama temiz olmasına hassasiyet gösterilmesini istiyorum" dedi.

Kanalizasyon şebekesi döşenen sokaklara belediye olarak uyarı levhaları koyduklarını ancak firmanın da bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirten Ballı, 'Belediye olarak kanalizasyon çalışması yapılan birçok sokağın başına araçla girilmemesi için uyarı levhaları koyduk. Fakat bizim koyduğumuz uyarı levhalarının yeterli gelmediğini bize gelen telefonlardan anlıyoruz. Bu nedenle firma olarak sizin de uyarı levhaları koymanız gerekiyor. Sizlerden isteğim vatandaşların günlük yaşamında, kanalizasyon çalışması nedeniyle zorluk yaşanmaması konusunda hassasiyet göstermeniz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozyazı'da atıksu arıtma tesisi çalışmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN