Kızılay'ın can simidi Sak oldu

Giriş Tarihi: 13.9.2013

Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi'ne otobüs bağışlayan işadamı Sak, yeni otobüs için de söz verdi

Batı Akdeniz Kan Merkezi'ne kan bağış otobüsü bağışlayan Adopen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Özet'in isteği üzerine ihtiyaç olan 2 bağış otobüsünü daha karşılamaya hazır olduğunu söyledi. Bağış töreninde, Özet'in kürsüden yaptığı 2 otobüs alımı isteğini Sak geri çevirmedi.

PROTOKOL KATILDI

Törene Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Vali Yardımcıları Eren ve Kurdoğlu, Döşemealtı Kaymakamı Aksoy, Belediye Başkanı Tursun, ATSO Başkanı Budak, Sağlık İl Müdürü Bilgin, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Hafızoğlu, Adopen ailesi ve işadamları katıldı. Prof. Özet, otobüsün önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirterek, "Duydum ki Mustafa Sak çok bonkör ve hayırsever bir işadamıymış. Başka otobüsler de isteriz" dedi. Protokol sırasında oturan Sak'ın, "Antalya'nın ihtiyacı kadar veririz" cevabı alkış aldı.

BONKÖR DEĞİL HAYIRSEVERİM

Açılış konuşmasını yardımcısı Arslan Yaman'a yaptıran Sak, Özet'in kendisine plaket vermek istemesi üzerine kürsüye geldi. Kürsüdeyken mikrofon başına geçen Sak, "Ben bonkör değilim, hayırseverim. Babaannemi geçen yıl kaybettim. Az bulunan AB negatif kana sahipti. Seferber olduk ve kanı bulduk. 3-4 ay yaşayabildi. Bu talebin gelmesi benim için çok anlamlıydı. Bir değil, iki değil, 3 tane de ihtiyaç olsa ben talibim" dedi. Konuşmaların ardından protokol kurdele kesip otobüsü gezdi. Sonrasında Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışanların kan bağışları kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'ın can simidi Sak oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN