Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet perde açıyor

Senfoni 26 Eylül, opera 28 Eylül ve tiyatro 2 Ekim'de kendi sahnelerinde sezonun ilk gösterilerini sunacak

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Türkiye'nin 3 devlet sanat topluluğuna sahip olan 4'üncü kenti Antalya, festivaller bitse de sanatsız kalmayacak. Açılışı, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) yapıyor. Her cuma AKM'de saat 20.30'da periyodik konserlerine 26 Eylül'de başlayacak olan ADSO, Mayıs ayına kadar konserler zincirinden oluşan repertuarını Kültür ve Turizm Bakanlığı'na sundu.

ANADOLU SİHİRİ

Sabit sahnesi olan devlet topluluklardan ikinci perde açacak topluluk, Antalya Devlet Opera ve Balesi olacak. Eski adıyla Seslerle Anadolu adlı müzikalin zenginleştirilmiş hali 'Anadolu Sihiri'ni 28 Eylül'de sunacaklar. Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) ise, sezonun ilk perdesini 2 Ekim'de açacak. Tarık Buğra'nın yazdığı "Ayakta Durmak İstiyorum" adlı esere prömiyer düzenleyecek. Gösteriyi, ADT Müdürü ve Sanat Yönetmeni Selim Gürata yönetiyor. Kuruluşunun 20'inci yılını bu eserin gösterimiyle kutlayacak ADT, sezon bitene kadar büyükler için 5, küçükler için de 2 yeni gösteriyi sunacak.

PEŞ PEŞE 4 BÜYÜK OYUN SAHNEDE
Tiyatrocular, Kemal Şerif Öztürk'ün yazdığı Kurtuluş adlı eserine 23 Ekim'de dünya prömiyeri yapmak için konsantre oldu. Bu oyunun yönetmeni de Murat Demirbaş oldu. Üçüncü yeni oyun olarak da Justıne Del Corte'nin ünlü eseri Sıçan, Türkiye'nin tanınmış rejisörlerinden Barış Eren'in yorumuyla sunulacak. İtalyan oyun yazarı Carlo Goldoni imzalı tiyatro klasiği 'Yalancı', yönetmen Ahmet Açıkgöz tarafından yorumlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet perde açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN