Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye'de festival vakti

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Çello grupları, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Fazıl Say konserleriyle kaliteli bir repertuar hazırlanan 2'nci Fethiye Klasik Müzik Festivali, 17- 21 Eylül'de gerçekleşecek

Fethiye Belediyesi ve Fethiyeli STK'ların desteğiyle Fethiye Turizm Tanıtım, Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV) tarafından ikincisi 17- 21 Eylül'de düzenlenecek olan 2'inci Fethiye Klasik Müzik Festivali, Antalyalıları ücretsiz kaliteli müzik dinlemeye davet ediyor. Festival, geçen yıl 28 yaşındayken kalp krizi sonucu yaşamını yitiren ve 'Viyolonselin Pagani'si', 'Çellonun prensi' gibi isimlerle uluslararası anılan Bünyamin Sönmez'in anısını yaşatmak adına başlatılmıştı. Festival kapsamında her yıl ulusal çapta bir çello yarışması yapılıyor. İlk gün Fethiye Kültür Merkezi'nde ve saat 21.00'de, Genç Yıldızlar Çello Gecesi ile ilk konser gerçekleştiriliyor. Ferec Necef, Doğuş Ergin ve Gökhan Bağcı'dan oluşan Çellistanbul adlı grup, aynı saatte Fethiye Meydanı'nda konser verecek.

SENFONİ ORKESTRASI

Festivalin 18 Eylül'deki ikinci günü yapılacak çello yarışmacılarının jüri karşısındaki performansı halka kapalı olacak. 19 Eylül'de ve saat 18.30'da Karayolları yanında Bünyamin Sönmez Parkı açılışı olacak. Saat 21.00'de meydandaki konserde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nı Şef İbrahim Yazıcı yönetecek. Konserin solistleri ise ünlü Çellist Natalia Gutman ve keman sanatçısı olan oğlu Svyatoslav Moroz olacak.

KAPANIŞ FAZIL SAY İLE
20 Eylül'de ve saat 18.30'da Çalış Plajında Çelliçel grubunun güntamı konseri olacak. Aynı saatte Babadağ zirvesinde de, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Çello Quartet'i günbatımı konseri olacak. Saat 21.00'de de Genç Yıldızlar Oda Müziği konseri olacak. Son gün 21 Eylül'de saat 18.30'da Ölüdeniz'de Çelliçel grubunun gün batımı konseri olacak. Saat 21.00 ise, festivalin yıldızı dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say'ın Fethiye meydanında final konseri olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de festival vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN