Okullarda asayiş berkemal

Antalya Emniyet Müdürlüğü okulların açılmasıyla birlikte güvenlik önlemlerini arttırdı

Giriş Tarihi: 15.9.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü 2013- 2014 eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, ilk ve orta öğretim okullarında güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirleri alarak, çevresiyle birlikte okulları güvenli kılmaya yönelik çalışmalarını tamamladı.

POLİS ABİ POLİS ABLA
Çocuk Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, TEM Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri ve Polis Merkez Amirliklerine bağlı ekipler tarafından risk faktörüne göre kontroller planlanarak çalışmalar yoğunlaştırılmaya başlandı. Diğer taraftan, "Okul İrtibat Görevlileri"nin faaliyet alanları bu dönem daha da genişletilerek, il merkezinde bulunan 236 okulda 'Polis Abi, Polis Abla' olmak üzere 464 personel okul irtibat görevlisi olarak görevlendirildi.

OKUL YOLU GÜVENLİĞİ

Okul servisi sürücülerinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla bin 200 okul servis sürücüsüne eğitim semineri verildi. Okulların çevresinde öğrencilerin gidebileceği internet kafeler, parklar, oyun salonları gibi yerlerin kontrolü yapılarak; öğrencilerin okul saatlerinde ailelerinden ve okul idaresinden habersiz bu gibi yerlere gitmeleriyle ilgili okul idaresi ile koordinasyon sağlanacak.

SAĞLAM BAŞARI DİLEDİ
Okullardaki güvenlik algısısının, öğrenciler için en az eğitim kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, "Araştırmalara göre, eğitim kurumlarında verilen eğitimin başarılı olmasındaki en temel etkenlerden biri de okulların ve çevresinin güvenli ve emin ortamlar olmasıdır. Okul ve okul çevresi güvenliği ile eğitim-öğretim başarısını karşılaştıran çalışmalar, okul güvenliği ve eğitim başarısı arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki ortaya koymaktadır" dedi. Sağlam öğrenci, öğretmen, veli ve tüm eğitim camiasına yeni dönemde başarılı ve güvenli bir eğitim-öğretim dönemi diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda asayiş berkemal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN