Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre öncesinde direkt uçuş sitemi

Giriş Tarihi: 17.9.2013

Almanya eski Başbakanı Schröder'in Resort Kongresi için Antalya'ya geleceğini söyleyen AKTOB Başkanı Çorabatır, THY yönetimine seslendi: Scröder'i Antalya'ya charter seferi ile mi getireceğiz?

AkdenizTuristik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) imtiyaz sahibi olduğu Resort Dergisi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Resort Turizm Kongresi 28-29 Kasım'da Antalya'da gerçekleşecek. 'Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği' ana temasıyla düzenlenen kongrede bin 500'e yakın katılımcının yer alması bekleniyor. Daha önce önemli tur operatörlerinden TUI'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Michael Frenzel, Rewe CEO'su Sören Hartman ve Schauinsland'in Genel Müdürü Gerald Kassner'in katılımcı olduğu kongrenin bu yılki konuğu Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder olacak.

GENİŞ KATILIMLI KONGRE

Schröder turizmcilere yenidünya düzeni süreci ve turizmin etkilerini anlatacak. 28 Kasım'da Lara'da Concorde Resort'te kokteyl ile başlayacak kongre, 29 Kasım'da Kundru'da Wow Kremlin Palace'ta devam edecek. Kongrede ayrıca TUI Pic CEO'su Peter Long, FTI Genel Müdürü Dietmar Gunz da katılacak. Kongreye ilişkin İstanbul Titanic Hotel'de düzenlenen toplantıda AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, Antalya Tanıtım A.Ş. Başkanı ve AKTOB 2'nci Başkanı Yusuf Hacı Süleyman, AKTOB yönetim kurulu üyeleri Yeliz Gül Ege ve Hakan Süral birlikte duyurusunu yaptı. Kongreye havayollarının sponsorluğuna ilişkin soruyu yanıtlayan Sururi Çorabatır, Türk Hava Yolları'nın Barcelona'ya sponsor, dünya üçüncüsü bir dünya markası olduğu gerçeklerinden bahsederek, "THY başkanını da bu kongrede aramızda görmek istiyoruz. Bir dünya markası ama 11 milyonluk Antalya'da THY yok. Biz Gerhard Schröder'i Almanya'dan Antalya'ya nasıl getireceğiz? Direk uçuş yok. Schröder'i charterla mı getireceğim? Biz Antalya'nın ikinci base (İstanbul'dan sonraki ikinci merkez) yapılmasını istiyoruz. Bu İstanbul 3'üncü havalimanı kadar önemli. Antalya'nın müşteri profili açısından buna ihtiyacı var. THY bunu hala neden görmezden geliyor bunu anlamış değiliz. THY'nin hem bu kongrede olmasını ve oraya gelen yabancı katılımcılara açısından da olmasını istiyoruz. Teklif ve dileklerimizi götüreceğiz" dedi.

TURİZM İÇİN BAKANLAR KURULU TALEBİ

Topantıda AKTOB 2'nci Başkanı Yusuf Hacısüleyman, sektör olarak turizm gündemli bir bakanlar kurulu toplantısı istediklerini açıkladı. Hacısüleyman, şunları söyledi; "Bunu Mısır, İspanya gibi ülkeler yaptı. Bugün iki önemli destinasyonda yaşıyoruz İstanbul ve Antalya. Ülke yönetiminin de bu yönde düşünmesi gerekiyor, yoksa bir sorun çıktığında çözümler yaratmak yada çözümler aratılıyor gibi yapılmasıyla olmaz. Belli bir yerden sonra artık binde 1'lerde artışlar noktasıyla karşılamak istemiyoruz. Bu ülkede turizm için tek konusu turizm olan bir bakanlar kurulu toplantısı talep ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre öncesinde direkt uçuş sitemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN