Hakemlere isyan

Giriş Tarihi: 18.9.2013
İlk 4 maçta yapılan hakem hatalarını tek tek sıralayan Medikal Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, lige iyi başlayamamalarının diğer 2 sebebin ise hava sıcaklığı ile transfer dönemini geç kapatmaları olduğunuaçıklatı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısını Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapmamasını istediğini anlatan Başkan Gencer, "Biz her zaman federasyonlara, hakemlere saygılıyız. 'Hata yapar' diyoruz ama dört haftada 9 puana mal olmuş bir kayıp var" diyerek açıklamasına başladı.

ÜÇ AYLIK BAŞKAN MUAMELESİ
Hata yapan hakemlerle ilgili hiçbir şey söylememelerine dayanarak kimsenin bu işlerden anlamadıklarını zannetmemesi gerektiğini vurgulayan Gencer, "Üç aylık başkanız diye futboldan uzak, bu işlerden anlamayan insanlar olduğumuzu zannetmesinler. 20 yıldır futbolun içinde bulunmuş, Merkez Hakem Kurulu'nda, federasyonlarda kimlerin nasıl hareket edip edemeyeceğini çözebilecek bir kulübün başkanıyım" diye tepkisini dile getirdi.

PAHALIYA MAL OLMAMALI

Galatasaray maçına kadar tepki göstermediklerini ama bu maçta da hataların devam ettiğini gördüklerini belirten Gencer, "Üst üste gelen hakem hatalarından Antalyaspor olarak rahatsız oluyoruz. Çok büyük hakem hataları yapıldı. İnşallah ilerleyen haftalarda bu hatalar nedeniyle kaybettiğimiz puanları aramayız. Bu hatalar bize pahalıya mal olmaz" diye konuştu.

HATALARI SIRALADI

Kayseri Erciyes maçında Aissati'ye yapılan hareketin penaltı olduğunu belirten Gencer, maçın Avrupa düzeyindeki hakemi Cüneyt Çakır'ın sezonun ilk açılış maçında hatalar yaptığını öne sürdü. Gaziantep maçının 94'üncü dakikasında kırmızı kart gösterilip penaltının iptal edilmesiyle hakemlerin ne kadar aciz ve hatalarla dolu maçlar yönettiğinin aşikar olduğunu söyleyen Gencer, 1- 0 süren Bursaspor maçında yüzde 100 gol pozisyonuna girilen atağın ofsayt gerekçesiyle kesildiğini söyledi. Galatasaray maçında ise Drogba'nın ofsayttan gol atması da dahil tüm bu saydıkları hakem hatalarını futbol yorumcularının da dile getirdiğini belirten Gencer, kenar hakemlerinin orta hakemleri yönlendirdiğini söyledi.

ZARAR GÖRDÜK

Bundan sonra Antalyaspor'un dikkate alınmasını istediklerini belirten Gencer, bunlara tahammülleri kalmadığını söyledi. Hakem hatalarını en aza indirgeme amaçlı 6 hakemli sisteme geçilmesine rağmen en fazla hakem hatalarından Antalyaspor'un zarar gördüğünü belirten Gencer, niyetlerinin gündem değiştirmek ya da dikkat çekmek olmadığını söyledi.

GÜÇBİRLİĞİ YAPARIZ

Kulüpler Birliği'nde bu sıkıntılarını gündeme taşıyacağını belirten Gencer, tek başlarına bu konuya karşı savaşacak güçte olmadıklarını ama aynı konudan başka kulüplerin de rahatsızlık duymasıyla ortak hareket edebileceklerini söyledi. Ligde 4'te 4 yapamamalarının tek nedeni olarak hakem hatalarını göstermek istemediklerini ifade eden Gencer, transfer dönemini geç bitirmeleri ve hava sıcaklığının futbolcuları olumsuz etkilemesinin de puan kayıplarına yol açtığını söyledi.

DEPLASMANDA BAŞLAYALIM

Gelecek sezon Antalyaspor'un ilk maçların deplasmanda oynatılması için başvuruda bulunacaklarını belirten Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, futbol oynamaya elverişsiz hale getiren hava sıcaklığının kendileri kadar rakip takımı da zorladığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakemlere isyan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN