Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'e haciz üstüne haciz geliyor

Temmuz'da Başkan Akaydın'ın makamındaki eşyalara haciz uygulanan Büyükşehir Belediyesi'ne, aynı firmaya olan borç nedeniyle yine haciz geldi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet binasındaki bazı klima, masa, sandalye ve televizyonlara belediyenin ödenmeyen borcundan dolayı haciz geldi. Açıkel Temizlik Firması'na olan hacze konu borç yaklaşık 2 milyon lira seviyesinde. Firma, Temmuz ayında da haciz işlemi gerçekleştirmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın makam odasındaki LCD televizyonu, buzdolabı ve toplantı odasındaki sandalyelerine haciz konmuştu.

BORÇ KATLANDI

Mesai saatinin bitimiyle gerçekleşen haciz işlemiyle ilgili Açıkel Temizlik Firması avukatı Ali Topuz, bir açıklama yaptı. Topuz, Büyükşehir Belediyesi'nin 2009 yılında park ve bahçelerde 2 ay süreyle çalışan personelin ve yapılan masrafların ücretini firmaya ödemediği için Antalya 3'üncü Ticaret Mahkemesi'ne dava açtıklarını belirtti. Dava sonucunda mahkemenin yaklaşık 1 milyon 170 bin liralık borç belirlediğini ve bunun faiziyle 2 milyon liraya ulaştığını anlatan Avukat Ali Topuz, borcun ödenmediği için haciz işlemine gidildiğini söyledi.

1.25 MİLYAR NEREDE

Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, konuyla ilgili sert konuştu. Belediye kasasına giren 1 milyar 250 milyon lirayla ilgili ayrıntılı bilgi veren Köse, bu paranın nereye gittiğini sordu. Köse, "Büyükşehir Belediyesi 200 milyon lira borçlandı. 150 milyon liralık gayrimenkul satıldı. Hükümet de sorgusuz sualsiz 900 milyon liralık bir bedel gönderdi. Toplama bakıldığında 1 milyar 250 milyon lira kasaya girmiş. Ancak bu para ne hizmete dönüştü, ne işçilerin ne de alacaklıların paraları ödendi. Bu paralar kimin cebinde, kimlere ne verildi" diye konuştu.

ÇOK UCUZ BİR OYUN
Büyükşehir yönetiminin borca batık bir görünüm sergilemeye çalıştığını ifade eden Köse, "Sanki belediye borca batık gibi bir algı yaratılmaya çalışıyor. Hizmet üretilmemesinin mazereti olarak bu kamuoyuna sunulmaya çalışılıyor. Çok ucuz bir oyun" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 'ART NİYET' AÇIKLAMASI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, haciz işlemiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Önceki yönetimden kalan söz konusu borç aksama olmaksızın ödenmekte iken böyle bir haciz işlemi yaşanması, art niyet ve belediye yönetimini siyaseten yıpratma amacı taşımaktadır" denildi. Söz konusu borcun, Açıkel şirketine bir önceki belediye yönetimince 13 Mart 2009'da ihale olmaksızın verilen yeşil alanların bakım ve temizlik hizmetleri işiyle ilgili olduğunun vurgulandığı açıklamada, "Açıklamada, "Mayıs 2013'te kesinleşen 1 milyon 600 bin lira tutarındaki borcun 700 bin lirası belediyemiz tarafından ödenmiştir. Kalan tutar şirket avukatı ile yapılan görüşmelere uygun şekilde peyderpey ödenmektedir. Ödeme takviminde de herhangi bir aksama yoktur. Buna rağmen haciz işlemi art niyetlidir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e haciz üstüne haciz geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN