Haluk ÜNCEL: Kemer 'Projeci Başkan' istiyor

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Önceki gün Kemer'deydik… Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in esnaf gezisine katıldık. Dolayısıyla da bol bol siyasi malzeme sahibi olduk. Birinci elden vatandaşın gözlemlerini paylaştık.
Bu arada en az 20 yıldan beri Kemer'de esnaflık yapan bazı arkadaşlarla da karşılaştık, onları dinledik.
Bir kere esnaf; Beldibi, Göynük, Çamyuva ve Tekirova'nın Kemer Belediyesi olarak tek belediye olmasının farkında… Gözünüzün önüne getirin, Beldibi sahilinden başlayıp Tekirova sahiline kadar olan bölge tek çatı altında toplanacak. Epey ağırlıklı ve önemli bir sahil şeridi tek elden Bütünşehir'e bağlı olarak yönetilecek.
Sadece bölge esnafı ile haşır neşir olduğumuzdan, evdeki ve diğer sektörlerde çalışan Kemerlilerin nabzını ölçme imkanı olmadı.
Bu nedenle bir yanılgıya sebep olmamak için gözlemlerimizi sadece esnaf penceresinden aktarmaya çalışacağız.
Belirtmiştik; Kemer esnafı Bütünşehir'den haberdar… Bu nedenle beklentileri de oldukça büyük.
Ve bunu ifade ederken de Türel döneminde Antalya'ya yapılan hizmetleri baz alıyorlar. Kıstasları da; Türel'in projelerinin çok olması… Bunu değerlendirirken de objektif bir bakış ile yaklaşıyorlar, bazı projelerini de eleştiriyorlar.
Ama tek bir neticede birleşiyorlar, hemen hemen büyük çoğunluk Kemer'e "Projeci Başkan" istiyor. Biraz açarsak "Türel'in Antalya'da 5 yıl içerisinde belki yüzden fazla projeyi hayata geçirdiğini biliyoruz ve gördük. İçerisinde 10 ya da 15 tanesi bize göre yanlış olabilir ama önemli olan Türel'in bu kent için çok proje yapması ve uygulamasıdır. Biz de Kemer'de böyle başkan istiyoruz. Kemer için 10 proje yapsın, varsın ikisi üçü yanlış olsun ama Kemer için proje yapsın üretsin. Böyle başkan Kemer'i ve esnafı uçurur. Artık Bütünşehir'de olduğumuza göre Kemer'e Türel gibi başkan istiyoruz" demeye getiriyorlar.
Esnaf gezisinin sonunda ise elde ettiğimiz sonuç şu; Kemer'i baz alırsak Antalya'nın tüm ilçelerinde vatandaş Antalya kent merkezinin yanında ilçelerde de büyük projeler beklentisi içinde.
Bu fikri doğrulayan bir başka etken ise son 4.5 yıldır başta Antalya merkez olmak üzere ilçelerde şimdiki Büyükşehir yönetiminin elle tutulur bir projeyi hayata geçirmemesi… Bu sadece benim şahsi düşüncem değil, kiminle sohbet ettik ise aynı paralelde birleştik.
Kısaca; Antalya ve ilçeleri bu seçimde hizmete oy verecekler. Kim ne yapacağını daha iyi anlatırsa, kimin heybesi doluysa ve geçmişte yapılan hizmetlerin teminatını kim iyi anlatırsa ona oy verecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Kemer 'Projeci Başkan' istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN