Manavgat'a Barselona örneği uygulamalıyız

Giriş Tarihi: 19.9.2013

Antalya Valisi Öztürk, Manavgat ziyaretinde ilçenin marka olması gerektiğini belirterek Barselona modelini örnek olarak gösterdi

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Manavgat ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu. Vali Öztürk, marka olma konusunda futbol ve mimari özellikleriyle ön plana çıkan Barselona örneğinin Manavgat'ta da uygulanabileceğini söyledi. Öztürk, Manavgat Otogar MATSO Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda düzenlenen ilçe değerlendirme toplantısına katılırken, Kaymakam Emir Osman Bulgurlu tarafından sunum yapıldı.

MARKA OLMALIYIZ

Vali Sebahattin Öztürk toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya'nın turizm ve tarımda marka haline geldiğini vurgulayarak, "Marka olmak zor bir iştir. İçinin doldurulması gerekir. Marka olmak için semboller önemlidir. Marka olma konusunda Barselona örnek gösterilir. Barselona futbol ve mimari özellikleriyle ön plana çıkar. Marka konusu Manavgat'ta da uygulanabilir. Marka hemen olunmuyor, zaman içinde oluşuyor" dedi.

MACERA ARAMAYIN

Bölgenin bir numaralı hakim sektörünün turizm olduğunu kaydeden Vali Öztürk, "Başka sektörlerde macera aramak gerekir. Bunu daha iyi yapmamız gerekir. 2023 yılında 50 milyon turist hedefine Antalya sayesinde ulaşacağız. Turizm yatırımcıları, yerel yönetimler ve merkezi idare olarak bu hedefe uygun olarak çalışmalıyız" diye konuştu. Vali Öztürk, bölgenin turizm sektöründeki büyümesi nedeniyle katı atık tesislerinin kapasitesinin yetersiz kaldığının ortada olduğunu belirterek, kapasitenin arttırılması gerektiğini söyledi.

BEŞKONAK DEĞERLİ

Beşkonak bölgesinin turizm merkezi olduğunu kaydeden Vali Öztürk, "Manavgat'ın en önemli değerlerinden biri de su. Bizim bu tür kaynaklara olan ihtiyacımız artıyor. Su konusu gelecekte çok önemli olacak" ifadelerini kullandı. Vali Öztürk, Manavgat'ta gelecekte yapılacak olan sanayinin turizmle uygun olması gerektiğini ifade etti.

OKULLARI GEZDİ
YENİ öğretime başlanan Ayşe Rıza Kasapoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Vali hayırsever Hacı Öner Kasapoğlu ve öğrenciler tarafından karşılandı. Öğrencilerle sohbet eden Vali Öztürk hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Sebahattin Öztürk, Side beldesinde bulunan batı sahil yürüyüş yolunu da gezdi. Ziyarete Antalya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, İl Özel İdare Genel Sekreteri Faruk Karaçay, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve diğer yetkililer katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat'a Barselona örneği uygulamalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN