Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Ölüye bile saygı yok!

Giriş Tarihi: 23.9.2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin neresinden tutsan elinde kalıyor!
Yaşanan tutarsızlıklar ise, diz boyu… Görülen tablo; yerel seçimlere şurada 7 aydan az bir süre kalmış kimin umurunda?
Başta Mustafa Akaydın olmak üzere Büyükşehir yönetimi günün gün etmekte… Bakıyorsunuz, yaklaşık 3 aydır maaş alamayan taşeron işçiler, bıçak kemiğe dayandı deyip eylem yapıyor, diğer tarafta meşhur bira festivalleri Oktoberfest hazırlıkları sürüyor, bir yandan da 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali için gün sayıyorlar.
Bunun Türkçe meali; eğlenceye, festivale var; işçiye yok demektir.
Akaydın'ın meclisten sadece işçiye borcumuzu ödeyeceğiz diyerek aldığı kredilerin de haddi hesabı yoktur. Her ne hikmetse bu kredilerin işçiye yansıması mümkün olamamıştır.
Ama, Büyükşehir'de eğlence ve festivallerin hiç birisi sekteye uğramamıştır.
Akaydın'ın kendi ifadesi ile "Her yıl gelişerek" sürmektedir.
Yine Akaydın, geçmiş dönemin muhafaza ettiği Büyükşehir'in gayrimenkullerini, hoyratça satmış ve buradan gelen geliri de nereye harcadığını bir türlü açıklayamamıştır.
Büyükşehir'in alt yapı, metro ve diğer yatırımlar için yıllara sarih borçlarını da payanda yapmış, sadece kendi döneminde ödenecekmiş gibi göstermek suretiyle, borç edebiyatının arkasına sığınmayı çare olarak bulmuştur.
Kifayetsiz muhteris bir belediye başkanı olarak karşımıza çıkmakta da bir beis görmemiştir.
Üstelik, bu fotoğraftan gurur duyan bir tavır içerisine girmiştir. Hal böyleyken eğlence ve festivallerin devam etmesi, partisi CHP tarafından da normal karşılanmaktadır!
Her ne kadar Akaydın, savunsa da maddi katkımız yok dese de Oktoberfest'e Büyükşehir'in desteği hiç de azımsanacak boyutta değildir. Bu tür organizasyonlarda paradan daha da önemli destekler söz konusudur. Oktoberfest'e yer tahsisi başlı başına ve en büyük katkıdır. Oktoberfest'i düzenleyenler hadi gitsinler de Antalya'da böyle başka bir yer bulsunlar. Milyonları akıtsalar dahi bulamazlar. Onun için, Akaydın şu manevi destek, mestek, katkı işini külahıma anlatsın. Hele hele AB normlarında ülkemizde yürürlüğe giden "alkol düzenlemesinin" tartışıldığı dönemde… Binlerce Müslüman'ın burnumuzu dibinde katledildiği şu günlerde Antalya'da bira festivalinin gerçekleştirilmesi de, bu kentin yüreğini sızlatmaktadır. Televizyonlarda her gün/gece Müslüman kardeşlerimizin ölüm haberleri yer alırken, Akaydın'ın Oktoberfest'çilere tahsis ettiği Cam Piramit'te alkolün su gibi akmasını bu millet içine sindirememektedir.
Akaydın'ın adeta Antalyalılar ile inatlaşarak, inadına sürdürdüğü ( bu konuda kendisine sorulduğunda " daha da geliştirerek devam edecek" diyen kendisidir) bira festivalinin bu kentin gençliğine zarar vermekten başka bir boyutu bulunmamaktadır. Anlaşıldı ki; ölüye bile saygı yok!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Ölüye bile saygı yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN