Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemer gibisi yok

Giriş Tarihi: 23.9.2013

Kemer'de yapılacak Red Bull Sea to Sky'daki son 2 yarışın şampiyonu Graham Jarvis, "Ekstrem enduroda dünyanın en keyifli yarışı Kemer'de yapılıyor" dedi

Ekstrem Enduro disiplininin dünya starı İngiliz yarışçı Graham Jarvis, yarın Kemer'de başlayacak Red Bull Sea to Sky hakkındaki düşüncelerini SABAH Akdeniz'e anlattı. Red Bull Sea to Sky'daki son 2 yarışı ve 2013 yılında katıldığı bütün yarışları kazanan Graham, Kemer'e üçüncü kez şampiyonluk için geleceğini söyledi. SABAH Akdeniz'in sorularını yanıtlayan Graham, "Kemer'deki yarışı, her yıl farklı olduğu ve önümüze ne çıkacağını bilemeyişimiz nedeniyle çok heyecanlı buluyor ve seviyorum" dedi.

KAZANMAK İSTİYOR

Son iki Red Bull Sea to Sky'ı ve 2013'te şu ana kadar girdiğiniz tüm yarışları kazandınız değil mi?
GRAHAM: Evet, daha iyisi olamazdı. Elbette bu durumdan çok memnunum ve böyle devam etmek istiyorum. Kesinlikle Sea to Sky'ı bu yıl tekrar kazanmak istiyorum.
Red Bull Sea to Sky için özel çalışıyor musunuz? GRAHAM: Yaklaşık iki aydır evimde her zamanki idmanlarımı yapıyorum. Geçen hafta Romanya'da Piatra Neamt Hard Enduro yarışına katıldım, 24 Eylül'de de Red Bull Sea to Sky'a hazırlanmak üzere Kemer'de olacağım.

YUMUŞAK LASTİK

Motosikletinizi yarışa hazırlamak için özel bir şey yapacak mısınız?
GRAHAM: Bu yıl Erzbergrodeo'da kullandığım motosikletin hemen hemen aynısı olacak. Sea to Sky'daki üç yarış arasında fazla bir değişiklik yapmayacağım. Kumsal yarışı ile orman yarışı arası hariç. Kumsal yarışı için gücümü yüksek tutacak ve muhtemelen yeni GoldenTyre, yani yumuşak motorkros lastiğini kullanacağım.

Zor kısımda geçerim
Ana yarıştan, yani 29 Eylül'de gerçekleşecek dağ yarışından beklentileriniz nedir?
GRAHAM: Nispeten kısa bir yarış, bu yüzden en iyilerimizin -Alfredo, Jonny ve Letti gibi- en zor aşamalara kadar bir arada sürmesini bekliyorum. Bazı yeni kısımların olduğunu duydum ve her zamanki gibi gerçekten zor kısımlarda diğerlerini geride bırakmaya çalışacağım.
Daha önce verdiğiniz röportajda bu yarış için "Ekstrem enduro organizasyonları arasındaki en keyifli yarış" demiştiniz. Hala öyle mi düşünüyorsunuz?
GRAHAM: Kesinlikle öyle. O sadece benzersiz bir yarış değil, aynı zamanda sürülebilirlikle motosikleti itme arasında çok ince bir çizgide. Biz en iyi 5 sürücü olarak artık becerilerimizle pek çok yerde sürebiliyoruz. Ama gerçekten zor arazilerde motosikleti akıcı olarak sürebildiğimde, işte o zaman bir yarışı seviyorum ve Sea to Sky da tam öyle. Ayrıca her yıl farklı olmasını, gelecek sefer karşınıza ne çıkacağını bilememenizi de seviyorum. Sea to Sky'da başlangıçtaki nehir yatağı hariç hep yeni ve harika yerlerde sürüyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer gibisi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN