Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ICCA Kongresi hazırlığı

Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği'nin (ICCA) CEO'su Sirk ve Kongre Sorumlusu Loenen Belek'te inceleme yaptı

Giriş Tarihi: 24.9.2013
Dünya turizminin önemli örgütlerinden Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği'nin (ICCA) Antalya'da 2014 Kasım ayının ilk haftası gerçekleşecek genel kurul hazırlıkları devam ediyor. ICCA CEO'su Martin Sirk ve kongre sorumlusu Mieke Van Loenen incelemelerde bulunmak üzere Antalya'ya geldi. 2014 yılında gerçekleşecek genel kurulun, Antalya Kongre Bürosu'nun yoğun girişimleri sonucu, ABD'nin Houston ve Meksika'nın Monterrey kentlerini geride bırakarak Antalya'ya kazandırıldığı bildirilirken, konu ile ilgili çalışmalarını sürdüren Antalya Kongre Bürosu, ICCA yönetimini ağırladı.

İNCELEMELER YAPTI
Sirk, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen ve Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan'la birlikte Genel Kurul'un ger çekleşeceği Belek bölgesi otellerinde ve kent merkezinde incelemelerde bulundu. Sirk, ICCA 2014 Genel Kurul'u için üç aday içerisinden Antalya'yı seçmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ICCA, 11 milyon turist ağırlayan Antalya'nın kongre turizmi potansiyelinin de tanıtılabilmesi açısından tercih ettiğini belirtti.

KONGRE TURİZMİNDE ATAK

ICCA Genel Kurulu'nun Antalya'yı kongre turizminde farklı bir konuma taşıyacağını belirten ATAV Başkanı Nizamettin Şen ise konu ile ilgili açıklamasında, "Antalya olarak kongre turizminde büyük atağa geçiyoruz. Maalesef kentimizde en fazla 2 bin - 2 bin 500 kişilik kongre yapabiliyoruz ancak bu kongreleri kent merkezine taşımakta zorlanıyoruz, mekan sıkıntımız var. Antalya'da acilen yüksek kapasiteli büyük bir kongre merkezine ihtiyaç var" dedi. Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan ise, ICCA 2014 Genel Kurulu'na dünya kongre turizminde söz sahibi 1200 kongre profesyoneli ve turizmcinin katılacağına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ICCA Kongresi hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN