Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmurlar geliyor Sarısulular tedirgin

Antalya'nın arka bahçesi gibi görülen Sarısu Mahallesi'ne yol, kaldırım ve durak gibi hizmetler sunulmaya başlandı. Fakat yağmurlarda can alan dere yatakları için herhangi bir çalışma yok

Giriş Tarihi: 24.9.2013
Sabah Akdeniz'in defalarca manşetine taşıdığı Sarısu Mahallesi'ndeki sorunlar bir nebze de olsa giderildi. Kaldırımı, yolu ve hatta otobüs durağı olmayan mahallenin temel gereksinimleri karşılanmaya başlandı. Yollar asfaltlandı, kaldırımlar döşendi. Otobüs seferleri arttırılarak vatandaşın bekleyebileceği duraklarlar yerleştirildi.

YER ALTINDAN AKAN DERE

Yapılan tüm bu çalışmalar mahallenin çehresine olumlu katkılar sağlarken, geçen yıl 4 yaşındaki bir kız çocuğunun hayatını kaybetmesine neden olan dere yataklarına hiç kimse el sürmedi. Hatta dere yataklarının bir bölümünün üstü kapatılarak yer altına alındı. Beton borular sayesinde yer altından akması sağlanan dere yatağının hemen yanında ise inşaatlar yükselmeye başladı. Aşırı yağışlarda kendi yatağına sığmayıp taşan derenin borular yardımıyla yer altına alınması faciaya davetiye çıkarırken, dere yatağındaki çöp ve hafriyat atıklarının boruları tıkaması ile oluşacak taşkın riski görmezden gelindi. Geçen yıl yaşanan faciadan ders almayan yetkililer ise araçların dereye düşmesini engelleyecek bir set yapmak yerine, sürücüleri demir çubuk ve levhalar ile korumanın güvenilir olduğuna karar verdi.

OTLAR LEVHALARI KAPATTI

Sürücülerin uyarı levhalarını görmesini engelleyen yabani otlar bile temizlenmezken, soruna geçici çözümler üretmeyi başarı sayan kurum yetkililerine mahalle halkı ateş püskürdü. Kış mevsiminin ilk yağmurunu sevinç yerine korku ile karşılayan Sarısu halkı, şimşek sesinden korkmaya başladıklarını söyledi.

BUNLAR MAKYAJ

Konyaaltı ve Büyükşehir belediyelerinin geçen yıldan bu yana derelere yönelik hiçbir çalışma yağmadığını belirten Özsu Bluevillage Sitesi Yöneticisi Hayrullah Akkaş, yaptıkları başvurulardan olumlu bir sonuç alamadıklarını söyledi. Geçen gün yağan yağmurun ardından otoparklarının yine su altında kaldığını anlatan Akkaş, "Bazı şeyler yapıldı ama bunların hepsi makyaj. Seçim yaklaşıyor diye makyaj yapıyorlar" dedi.

EV FİYATLARI DÜŞTÜ

215 dairelik siteden ev alanların konutlarını zararına satıp, bölgeden taşındıklarını ifade eden yönetici Hayrullah Akkaş, "Şu an yaklaşık 100 daire dolu. Buradan daire alanların hepsi evlerini sattı. 115 dairede yabancılar bulunuyordu sadece 13 daire kaldı. Hepsi kaçtı. Alırken 80 bin euro para verdiler satarken 80 bin liraya zor sattılar. Burada yaşanan sorunlar ev fiyatlarını da olumsuz yönde etkiliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmurlar geliyor Sarısulular tedirgin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN