Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya isterse koşa koşa gelirim

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'den adaylık sinyali: Antalya için hizmet etme imkanı tanınırsa koşa koşa gelirim

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağını Antalyalıların teveccühünün göstereceğini söyledi. Kendisi için her zaman Antalyalıların tercihinin ön planda olduğunu ifade eden Türel, "Antalyalılar bizi tekrar görevde görmek istiyorlarsa geliriz. Halkımız yeniden bizi Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapmaya yönelik bir taleple karşılarsa Antalya'ya koşa koşa geliriz. Ben siyaseti makam mevki için değil, hizmet etmek için yapıyorum. Biz her zaman halkın hizmetkarıyız. Bunun her zaman altını çizerek söylüyorum" dedi.

TEVECCÜH ÖNEMLİ
Aday olup olmamasında halkın tercihinin önemli olduğunun altını çizen Türel, "Halkın tercihi bilimsel anketlerle ölçülüyor. Bu anketlerin ölçümlerinde bize yönelik bir teveccüh söz konusuysa Ak Parti Genel Merkezi ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Eroğan bu teveccühü gördüklerinden bize, Antalya için hizmet etmek için imkan tanırsa ben Antalya'ya koşa koşa gelirim. Bu açıdan önemli olan Antalyalıların tercihidir. Antalyalıların bize ihtiyaç duyması halinde gereğini yaparım. Sade vatandaşken, milletvekiliyken söyledim. Şimdi Ak Parti Genel Başkan Yardımcısıyım yine söylüyorum. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı birkaç bakanlığa değişmem. Bu onurlu olan bakanlık makamını küçük gördüğümden değil. Aksine Antalya'ya hizmet borcumun her makam veya mevkide daha ağır basmasından dolayıdır. Bu konuda bana düşen görev olursa Antalyalıların her zaman emrindeyim. Ama benim kararımı belirleyecek olan tüm Antalya halkıdır" ifadelerine yer verdi.

ZAYİAT TARTIŞMASI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 100 binlik planı onaylanan Kırcami bölgesine de değinen Türel, Kırcami'de yüzde 70 zayiat olmadan planlama yapılamayacağı yönündeki sözlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama ile yalanlandığı hatırlatılınca şunları söyledi: "Biz de orada planlama yaptık. Nüfus projeksiyonu 180-200 bin öngörülmüştü. Büyükşehiri'n bugün yaptığında 80-100 bindir. Biz yüzde 48'lik bir zayiatla bu planı yapabildik. Bu işi bilen plancılar, mimarlar, mühendisler o alanda 80-100 bin nüfus projeksiyonu olduğunda zayiatın yüzde 65-70 arasında olabileceğini gayet net bilirler. 80-100 bin nüfus projeksiyonuna göre orada yüzde 65-70'in altında zayiat olmadan plan yapabilmek teknik olarak mümkün değil." Mevcuttaki 1/25 binlik planda Kırcami'ndeki zayiatın yüzde 48 olduğunu, 1/5 binlik planda okul, sosyal donatı gibi alanların eklenmesiyle yüzde 22'lik bir zayiat daha oluşarak oranın yüzde 70'e çıkacağını savunan Türel, " Benim ortaya koyduğum bir iddiadır. Bugüne kadar ortaya koyduğum her iddiada ben haklı çıktım" dedi.

ADAYLARI ERKEN AÇIKLAMAK İSTİYORUZ

Türel ayrıca, değişen yasa ile birlikte sınırları genişleyen büyükşehir belediyelerine aday olacakların çalışacak zaman bulabilmeleri için adaylarını erken açıklamak istediklerini söyledi. Aday olacakları tespit için aradıkları 6-7 kriterden eksik kalanın temayül yoklamaları olduğunu belirten Türel, onu da tamamlamadıktan sonra aday adaylarını açıklamaya başlayacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya isterse koşa koşa gelirim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN