Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenişehir'de çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisindeki mahallelerde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 25.9.2013 13:50
Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeni açılan yolların kaldırımlarına ağaçlandırma, yeşil alan olarak bırakılan alanlarda çimlendirme çalışmalarını hızlandırdı. Kış mevsimi başlamadan sınırları içindeki park ve yeşil alanlarda çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen ekipler, Fuat Morel ve Menteş mahallelerinde güzelleştirme ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, yetiştirilen mevsimlik çiçek ve ağaçların üretiminin 6 bin metrekare alan üzerinde kurulu kendi fidanlıklarında gerçekleştirildiğini belirterek, "Dikimlerini kendi elemanlarımızla planlı bir şekilde yürüterek tüm Yenişehir'i yeşillendirmeyi, Mersin'in simgesi olan turunç ağacını imkan bulduğumuz yerlere dikmeyi sürdürüyoruz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza şimdiden bir çevre bilinci aşılamaya çalışıyoruz.

Yeşili, çevreyi, doğayı sevdirdiğimiz çocuklar daha iyi bir geleceğe adım atacaklar. Yapılan parkların, yeşil alanların nasıl bir emekle gerçekleştirildiğinin bilincinde olan çocuklar çevrenin de gönüllü koruyucuları olacaklardır. Yeni parklar yapmak kadar yapılmış olanları korumak, bu bilinci geliştirmek hepimizin görevidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir'de çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmaları sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN