Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mecburen turizm bölgesi

Artan yatak kapasitesi nedeniyle, otelleri doldurmak için fiyatların aşağı çekildiğine değinen Vali Sebahattin Öztürk, Antalya'nın 'mecburen' seçilen bir tatil bölgesi haline geldiğini savundu

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya turizmiyle ilgili şok bir değerlendirmede bulundu. Kontrolsüzce artan yatak kapasitesi nedeniyle, otelleri doldurmak için fiyatların aşağı çekildiğine değinen Öztürk, bu durumun Antalya'da turizmin kalitesini düşürdüğünü savundu. Öztürk, Antalya'nın artık ucuz olması nedeniyle turistlerin 'mecburen' seçtiği bir destinasyon haline geldiğini söyledi.

5 KURUŞSUZ GELİYORLAR

Antalya'da yatak sayısındaki yıllık 30 binlik artışı kapatmak için turist sayısının yaklaşık 1 milyon artması gerektiğini ifade eden Vali Öztürk, "Bu nedenle turizmde kalite düşüşü oluyor. Bunu görüyoruz idareci olarak. Cebine 5 kuruş para koymadan Antalya'ya gelen insanları görüyoruz. Çok az da olsa oluyor. Çarnaçar (İster istemez-mecburen) tatil yapmak isteyen bir kesim bize müşteri olmaya başladı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mecburen turizm bölgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN