Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaş turizmin önüne set çeker

Antalya'da düzenlenen turizm konulu bir konferansa katılan CHP Genel Başkanı, dış politikadaki yanlışların ülke turizmine önemli kayıplar yaşattığını söyledi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör Turizm Konferansı'na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin dış politikada yaptığı yanlışların ülke turizme büyük zararlar verdiği ifade etti. Ramada Plaza Otel'deki konferanta konuşan Kılıçdaroğlu, Anadolu topraklarının barışla yoğrulduğunu belirtti.

10 YILDIR KONUŞUYORUZ

CHP Lideri, "10 yıldır sürekli Antalya'nın turizm sorunlarından bahsediyoruz. Bu şu anlama gelir. Sizin turizm politikanız yok demektir. Çünkü politikanın temel işlevi var olan sorunları çözmenin yanında gelecekte ortaya çıkacak sorunlara da çözüm üretmektir. Eğer siz turizm konusunda hala sağlıklı ve tutarlı bir politika oluşturamamışsanız gelecek açısından kaygılanmanız gayet doğaldır" dedi. Kılıçdaroğlu, "Eğer siz kendi coğrafyanızda daha fazla turistin gelmesini istiyorsanız bütün komşularınız ile iyi geçinmeniz gerekir. Barış dilini kullanmalısınız, turizm sözcüğü aslında barışın dilidir. Savaş döneminde kimse turizmden söz etmez. Savaş kışkırtıcılığı ile turizmin önüne set çekmiş olursunuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş turizmin önüne set çeker
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN