Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Risksiz tedavi yöntemi

Kalp kapakçığı değişen Burdurlu 63 yaşındaki Avcı, böbrek taşlarından, Medical Park Antalya Hastanesi Üroloji Bölümü'nde yapılan risksiz tedavi yöntemi RIRC ile kurtuldu

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alim Koşar tarafından yapılan RIRC ( Endoskopik Böbrek Taşı Tedavisi) yöntemiyle böbrek taşlarından kurtulan Musa Avcı uzun süredir yaşadığı böbrek ağrısı şikayetinden kurtuldu.

AMELİYATA ALINDI

Burdur'un Altınyayla köyünde yaşayan 63 yaşındaki Musa Avcı, 3 ay önce Medical Park Kalp Hastanesi'nde Prof. Dr. Hüseyin Okutan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen bir kalp kapakçığı operasyonu geçirdi. Musa Avcı, ailesinde de genetik olan böbrek taşlarından kurtulmak için Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alim Koşar'a başvurdu. Avcı, yeni uygulanmaya başlayan ve kapalı olarak gerçekleştirilen RIRC yöntemiyle ameliyata alındı. Üriner sistem taşlarının cerrahi tedavisinde yapılan uygulama hakkında bilgi veren Prof. Dr. Alim Koşar, RIRC yönteminin, hastaya bir kesi yapılmadan, Flexible Üreteroskop adı verilen cihazla idrar yolundan böbreklere girilerek, böbrek içindeki taşların Holmium lazer ile tedavisi olduğunu söyledi .

KURTULDU

RIRC yönteminin özellikle kalp hastalığı, kanama bozukluğu, akciğer hastalığı, aşırı kilosu ve ileri yaşta olan böbrek taşı hastalarında tercih edilmesi gereken yöntem olduğunu belirten Koşar, "RIRC, perkütan taş tedavisi yöntemine göre hastanın çok daha az riskle tedavi olmasını sağlar. Hastamız Musa Avcı, kalp kapak hastası ve kan sulandırıcı ilaç alan bir hasta olduğu için klasik yöntemlerle tedavi edilmesi oldukça riskliydi. Hastamız kesisiz ve kansız bir yöntem olan RIRC ile güvenilir şekilde böbrek taşından kurtulmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Risksiz tedavi yöntemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN