Engel tanımıyorlar

'Özel Kafe'nin Özel Çocukları' hem para kazanıyor, hem bir çok yeni arkadaş ediniyor

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Antalya Valiliği ve Dr. Günseli Bülent Akınsal Özel Eğitim Merkezi'nin ortak projesi olan 'Özel Kafe' zihinsel engelli 20 öğrenci tarafından 6'şar kişilik gruplar halinde dönüşümlü olarak işletiliyor. Hem Valilik personeli hem de dışarıdan gelen misafirlere açık olan işletmede içecek ve kahvaltı servisi yapılıyor. Hesapların da öğrenciler tarafından toplandığı işletmede sadece kasa hesabı okul yönetimi tarafından tutuluyor.

5 YILDIR FAİLEYETTE

Kafe, valilik mesai bitimine kadar açık kalıyor. Özel Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Altıntaş proje kapsamında eğitim alıp mezun olan öğrenciler otel ve alışveriş merkezlerinde istihdam edildiğini ifade etti. Dr. Günseli Bülent Akınsal Özel Eğitim Merkezi Müdürü Altıntaş, özel gereksinimli zihinsel engelli çocukları topluma kazandırma projesi olan "Özel Kafe projesinin Antalya Valiliği tarafından valilik binasında tahsis edilen alanda 5 yıldır devam ettiğini belirtti.

20 ÖĞRENCİ ÇALIŞIYOR

Zihinsel engelli çocukların ve velilerinin bu projeden çok memnun kaldıklarını ve öğrencilerin çalışarak para kazanma kavramını da en iyi şekilde uygulayarak öğrendiklerinin altını çizen Altıntaş, "Zihinsel engelli öğrencilerimiz 1 Nisan- 1 Kasım tarihleri arasında burada çalışarak para kazanıyorlar. Velileriz bu durumdan çok memnun. 20 öğrencimiz bu dönem boyunca burada hem meslek ediniyor, hem de para kazanıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel tanımıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN