Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: İktidar ve iktidarsızlık

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Zaman zaman düşünürüm iktidar olmak ile iktidarsızlık arasındaki farkı. Hatta aradaki farkı daha iyi anlamak için önce iktidar sahiplerine göz atarım, sonra da iktidarsızlara.
İktidar sahipleri mütevazı olmalıdır, genellikle öyledirler.
İktidara sahip olamayanlar ise yüksek perdeden konuşmaya bayılırlar. Durum anlaşılmasın diye külhanbeyi takılırlar, bağırarak konuşmayı marifet sayarlar.
İktidar sahipleri işinde gücündedir.
İşleri güçleri çalış- maktır.
İktidarsızlar sabahtan akşama evde pinekler.
İktidar sahipleri mutlu yuvasında çoluk çocuğu ile uğraşır.
İktidara sahip olamayanlar ise pencere önünde hanım beklerler!
İktidar sahipleri atılan iftiraları ya Allah'a havale eder ya da yargıya...
İktidarsızlar ayıplı malını örtmek için başkasına çamur atmaya kalkışırlar.
Şimdi nereden çıktı bu iktidar savaşı diye bana sormayın.
Etrafınızda çok olan iktidarsızların bulun yakınlarını, onlar zaten fısıltıyla her şeyi utanmadan herkesle paylaşıyorlar, iktidarı başka kapılarda arıyorlar
***

Seçim yaklaştı iktidar savaşı kızışıyor.
İktidar savaşı iftira savaşına dönüşecek gibi. Elindeki iftira malzemesini tüketenler adeta bit pazarına nur yağmışçasına eski defterleri karıştırıyor, olayları yeni gibi kamuoyuna sunuyor.
Kardeşim memlekette yargı var, teftiş var müfettiş var. Varsa bir yolsuzluk git istediğine adamın canına oku. Ama nerede.
Amaç çamur at izi kalsın.
Belge diye sunulan evraklara bakıyorsun, 6-7 senelik. Bu kadar zamandır aklın neredeydi? Yasal olarak zaten yapılan işlemler defalarca teftişten geçmiş.
Artık yazılanlar tarih itibarıyla zaman aşımına uğramış, yasal inceleme dönemi dahi kapanmış. Ama amaç başka… Dert başka...
İftiracılar kendi ayıplarını başkalarına çamur atarak unutturmaya çalışıyor. Belgeleri verenler devlet kesesinden çapkınlık yapıp yakalanınca cebinden prezervatif parasını ödeyip aklandım diye boy gösteriyor, yazdıracakları iftiraları yayınlayacak gazete bulamayınca da gazete kurup kızına ve ortağına başvuruyorlar.
Arada olan kime oluyor biliyor musunuz?
İktidar savaşına kurban giden iktidarsızlara…
***

Bu iktidar ve iftira savaşı çok olaylara gebe… Kulağıma geliyor. Bir tarafta ortakların dümenleri belgelerle ortaya çıkacak. Diğer tarafta iftiracıların fotomontajları… Allah hepsine akıl fikir versin.
Ne diyelim…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: İktidar ve iktidarsızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN