Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamuda çalışacak 400 işsiz aranıyor

Isparta'da, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' gereği belediye, okul ve camilerde asgari ücretle görev yapacak 400 işsiz aranıyor. Başvurular 11 Ekim'de sona eriyor

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Isparta'da işsizlere iş umudu çıktı. Isparta İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 400 kişiye belediye, okul ve camilerde istihdam olanağı sağlayacaklarını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yürüttüğü programa başvuracakların 9 ay boyunca asgari ücret üzerinden maaş alacaklarını ve aynı zamanda sosyal güvence imkanı da sunulacağını belirten Ergin, başvuruların başladığını ve 11 Ekim'de sona ereceğini bildirdi. Ergin, "Isparta'ya 400 kişilik kontenjan verildi. Programa dahil olanların 140'ı okullarda, 27'si camilerde ve geri kalanlar ise belediyelerde çalışacak. Okullarda bayanlar, belediyelerde ise erkekler çalışacak. Camilerimize ise 12 erkek ve 15 bayan görevlendirilecek" dedi.

ARANAN ŞARTLAR

Programdan faydalanmak isteyenlerin öncelikle İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması gerektiğini vurgulayan Ergin, "Başvuru sahibi 18 yaşından büyük olmalı, öğrenci olmamalı, emekli, dul aylığı almaması gerekli. Bunun yanında sosyal yardım da almaması gerekiyor. Son olarak 61 yaşından gün almamış olması gerekiyor" diye konuştu.

KURA İLE BELİRLENECEK

Sadece bir yere başvurulabileceğini anlatan İŞKUR Müdürü şunları söyledi: "Birkaç yere başvurmuş olursa kayıttan çıkarılacak. Başvurular 11 Ekim'e kadar devam edecek. 23 Ekim'de de Halk Eğitim Merkezi'nde yapılacak olan kura ile çalışacak olanlar belirlenecek. Kura sonrası çıkan 400 kişi 9 ay boyunca çalışacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamuda çalışacak 400 işsiz aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN