Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakal'a ünlü akını

Altın Portakal Film Festivali dünden itibaren ünlü konuklarını ağırlamaya başladı. Gelen ilk ünlüler Jüri Başkanı Türkan Şoray ve jüri üyeleri oldu

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Antalya'yı dün başlayan 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali heyecanı sardı. Festivalin ilk günü, etkinliklere katılacak olan sinemanın ünlü yüzleri Antalya'ya gelmeye başladı. Antalya'ya ulaşan ilk ünlü kafilesi ise Jüri Başkanı Türkan Şoray ve jüri üyeleri oldu. Türk sinemasının sultanı Ulusal Film Yarışması Jüri Başkanı Türkan Şoray, jüri üyeleriyle birlikte yaptığı yolculuğun ardından Antalya Havalimanı'nda kırmızı karanfillerle karşılandı. Festivalin ilkinin yapıldığı 1964 yılında en iyi kadın oyuncu ödülü alarak Yeşilçam'da kendini kabul ettiren Türkan Şoray, 50 yıl aradan sonra kendisinin de sahibi olduğu Venüs heykelciklerinin kimlere verileceğini belirleyecek jürinin başkanı sıfatıyla Antalya'ya adım attı.

HEYECANLIYIM

Bugüne kadar birçok kez jüri üyeliği ve başkanlığı tekliflerini geri çevirmiş olan Şoray, bir anlamda vefa duygusuyla bu yıl festivalde en önemli görevi üstlendi. Havalimanında kendisini karşılayan AKSAV ekibi ve gazetecileri gülümseyerek selamlayan Şoray, "Festivalimiz başlıyor, hepimize hayırlı olsun. Antalya'ya adım attığı andan itibaren büyük heyecan duymaya başladım. Jüri başkanı olmak büyük bir sorumluluk. Sinema adına güzel bir festival diliyorum. Sanatsever Antalya halkına sevgilerimi gönderiyorum" dedi. İlk gün, Gülsen Tuncer, Sumru Yavrucuk, Kuzey Vargın gibi Türk sinemasının eski ve yeni yüzleri de Antalya'ya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Portakal'a ünlü akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN