Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine ocak tahribatı

İl Genel Meclisi Maden Ocakları ve Ruhsatlarını İnceleme Komisyonu, Serik Gökçepınar'da faaliyet gösteren ocağın doğa tahribatını tespit etti

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Antalya İl Genel Meclisi Maden Ocakları ve Ruhsatlarını İnceleme Komisyonu, çevreye zarar verdiği tespit edilen maden ocaklarını meclisin Ekim ayı toplantısında açıkladı. Gelen şikayetleri değerlendiren komisyon üyeleri, Serik ilçesinin Gökçepınar köyü sınırları içerisinde faaliyet gösteren ocakları yerinde inceledi. 3 farklı maden ocağını denetleyen komisyon, hazırladığı raporları meclis üyelerinin görüşüne sundu. Köy sınırları içerisinde faaliyet gösteren Derincioğlu, Konla ve Dantaş şirketlerine ait ocakları Komisyon Başkanı Ali Arslan önderliğinde ziyaret eden heyet, ruhsata ilişkin evraklarda her hangi bir eksiğe rastlamadı. Ocakların faaliyet gösterdiği alanın çevresini inceleyen heyet, ocaklardan aşağıya dökülen moloz yığınlarının doğaya zarar verdiğini tespit etti.

AĞAÇLAR ZARAR GÖRDÜ

Raporlarında ocaktan çıkarılan molozların denetimsiz bir şekilde çevreye bırakıldığını ifade eden komisyon başkanı, özellikle ağaçların düşen kaya parçalarından büyük ölçüde zarar gördüğünü belirtti. Ocaklardan salınan molozların görsel anlamda da bir çirkinliğe neden olduğunu aktaran Arslan, her üç firmaya ait ağır tonajlı araçların köy yollarında hasara neden olduğunu söyledi. Söz konusu yolların adı geçen firmaların ortak katkıları ile bakım ve onarımının yapılmaya başlandığını belirten rapor oy birliği ile kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine ocak tahribatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN