Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdur güneş açacak

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Türkiye'nin rüzgar enerjisiyle tanıştığını, en kısa sürede Burdur'un da güneş tarlaları ile tanışacağını bildirdi

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Türkiye'nin rüzgar enerjisiyle tanıştığını, en kısa sürede Burdur'un da güneş tarlaları ile tanışacağını bildirdi. Özçelik, yaptığı yazılı açıklamada, Burdur'un güneş enerjisinde teşvik alan iller arasında yer aldığını, birçok firmanın bu teşvikten yararlanmak için kent merkezi, Tefenni, Çeltikçi, Kemer, Karamanlı ve diğer ilçelerdeki arazilerde bir yıldan uzun süre ölçümler yaptığını kaydetti.

BAŞVURULAR TAMAMLANDI

Bu konuda alınan başvuruların Haziran ayında sona erdiğini belirten Özçelik, şu bilgileri verdi: "Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Elektrik Dairesi'nde başvurular ve projeler incelenmeye alındı. Trafo başına birden fazla başvuru varsa Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından ihale yapılarak, bağlantı ihalesinde kim daha düşük elektrik satmayı teklif ederse bağlantı hattı verilmiş olacak. EPDK elektrik üretim lisansı verilecek."

13.3 CENT ALIM GARANTİSİ VAR

Burdur'daki güneş enerjisinde elektrik teşviğinde 13,3 cent alım garantisi verildiğini kaydeden Özçelik, açıklamasında, "Ama bu elektrik üretimlerinde daha düşük teklif verenlere lisans verilmiş olacaktır. Türkiye'miz rüzgar enerjisi ile tanıştı. En kısa sürede Burdurumuz da güneş tarlaları ile tanışmış olacak" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur güneş açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN