Balık çiftliği isyanı

Fethiye'nin Bağlıağaç, Kayadibi ve Arsa köyünlerinin içme suyunun bulunduğu bölgeye balık çiftliği yapılıp bine yakın çam ağacının kesilmek istenmesi köylüleri ayaklandırdı

Giriş Tarihi: 7.10.2013
Fethiye'nin Bağlıağaç, Kayadibi ve Arsa köyünün içme suyunun kesilip balık çiftliği yapılmak istenmesi, 4 bin kişinin susuz kalacağını iddiası ve bine yakın çam ağacının kesilmesine karşı çıkmak amacıyla köylüler eylem yaptı. Köylüler projelerin iptali için imza kampanyası da başlattı.

MUHTARLAR İSYANDA

Arsa köylülerinin katıldığı eylemde Kaynarca mevkiinde Kanlıdere'ye yapılmak istenen balık çiftliklerine tepki gösterildi. Köylüler, suyu vermek istemediklerini, balık çiftliklerine de izin verilmemesini istediklerini söyledi. Arsa köyü muhtarı Ramazan Kâhya, Kayadibi köyü muhtarı Gürhan Karasel ve TEMA Muğla Temsilcisi Okyay Tirli'nin de katıldığı eylemde köylüler, "Suyumuzu balık çiftliklerine kullandırmayız. Bu suyu 3 ayrı köyden 4 bin kişi kullanıyor. Başka içecek suyumuz yok balık çiftliği suyumuzu kirletecek herkes kanser olacak" dedi.

TEMA LİDERLİĞİNDE

TEMA Temsilcisi Tirli, yaptığı açıklamada bölgenin haritalarda heyelan bölgesi olarak görüldüğünü, dik yamaç üzerinde yüzlerce ton suyu depolayacak havuzların yapılmasının sakıncalı olduğunu belirtti. Tirli, "Balık çiftliği 4 bin kişiyi susuz bırakacak. Köy halkı traktörleri ile önce Seydikemer'e sonra da Muğla'ya kadar gidip derdini Valiye anlatacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balık çiftliği isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN