Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kortej coşkusu

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne katılan Yeşilçam yüzleri, geleneksel kortejde yol boyunca halkı selamlayıp karanfil attı

Giriş Tarihi: 7.10.2013
Türkiye'nin en uzun soluklu sanat etkinliği olan 50'nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne katılan Yeşilçam yüzleri, geleneksel şehir kortejinde sinemaseverleri selamladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın ile oyuncu Nebahat Çehre'nin en ön sırada olduğu üstü açık ciplere binen sinemacılar, 2 saat süren kortejde hayranlarını selamladı, tebrikleri kabul etti ve bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdi.

YEŞİLÇAM'IN ESKİ YÜZLERİ

Hem korteje katılan sinemacı, hem de izleyici anlamında geçen yıla göre daha az ilginin olduğu korteje, Erkan Can, Eşref Kolçak, Ediz Hun, Sümer Tilmaç, Oya Başar, Coşkun Göğen, Ahu Tuğba, Gülsen Tuncer katıldı. Kortejin en önünde ise, Harley Davidson motosikletli Antalya'nın tanınmış simalardan oluşan grup yer aldı. Motosikletliler trafik polisi öncülüğünde seyrederken, 10 dakika öne geçince kortejden koptu.

SOSYAL KORTEJ

Kortejde ayrıca trafik polisinin 'Önce yaya' kampanyasını tanıtan bir cip ile 3 tane EXPO 2016 Fuarı'na farkındalık yaratmak amaçlı cip yer aldı. AKM önünden başlayıp Büyükşehir önünde son bulan kortejin ardından, belediyenin teras katından sanatçıların sinemaseverlere çiçek demetleri atmasıyla final konseri yapıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kortej coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN