Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir annenin feryadı

Giriş Tarihi: 8.10.2013

Almanya'da yaşayan Rus uyruklu Kazak kadın, çocuğunu kaçırdığı iddia ettiği ve sırra kadem basan eski eşi için Türk polisinden ve Antalya'da yaşayan Ruslardan yardım istedi

Almanya'da yaşayan Rus uyruklu Kazak vatandaşı Marina Martin, çocuğunu kaçırdığını iddia ettiği eski eşi için Türk polisi ve Antalya'da yaşayan Ruslardan yardım istedi. Frankfurt kentinde yaşayan Rus kökenli Kazakistan vatandaşı Alexander Wilm (36), bir yıl önce, kendisi gibi Rus kökenli Kazak eşi Marina Martin'den (29) ayrıldı. Mahkeme çiftin iki yaşındaki kızları Alexandra'nın velayetini anneye verdi. Babaya ise haftada bir kez kızını görme hakkı tanıdı. Ağustos ayının ilk haftasında kızını görmek için genç kadının evine giden Alexander Wilm, küçük kızı gezdirme bahanesiyle kaçırdı. Polise başvuran anne, Alexander Wilm hakkında yakalama kararı çıkarttı ancak ikisinin de izine ulaşılamadı.

DEDEKTİF GİBİ ARADI

Dedektif gibi kızını aramaya başlayan Kazak anne, daha önce iki yıl İstanbul'da yaşayan eski eşinin tekrar Türkiye'ye gitmiş olabileceğini düşündü. Havalimanında araştırma yapan Marina Martin, Alexander Wilm'in küçük kızıyla birlikte 7 Ağustos'ta İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yaptığını öğrendi. Bunun üzerine sosyal paylaşım siteleri üzerinden Türkiye'de yaşayan Ruslarla irtibata geçen genç kadın, kızının bilgilerini ve fotoğrafını paylaşıp yardım istedi.

UMUDU YARIM KALDI
İki hafta önce Antalya'dan gelen bir telefon genç kadını umutlandırdı. Antalya'da yaşayan bir Rus kadın, Alexandra'yı çok sayıda Rus'un yaşadığı Lara bölgesinde gördüğünü söyledi. Küçük kızı Fener Mahallesi'nde bulunan Rus Okulu'nun yanındaki parkta oynarken gördüğünü anlatan Rus kadın, tekrar görmesi halinde bilgi vereceğini ifade etti ancak bir daha aramadı. Alexander Wilm hakkında uluslararası arama ve yakalama kararı çıkarılması için müracaat eden anne, Türk polisinden ve Antalya'da yaşayan Ruslardan yardım istedi.

YAKALAMA KARARI

Kızını ve eski eşini görenlerin polise haber vermesini isteyen Marina Martin, şöyle konuştu: "Kendisi daha önce Türkiye'de yaşadığı için iyi derecede Türkçe biliyor. Yaptığımız araştırmalarda eski eşimin sahte pasaportu olduğunu öğrendik. Doğum tarihi ve ismi farklı olabilir. Uluslararası yakalama kararı çıkacak ama kızımın bulunması için çok geç olabilir. Çünkü, Türkiye'de fazla kalacağını düşünmüyorum. Kazakistan veya Rusya'ya kaçabilir. Kızımı iki aydır göremiyorum. Onu çok özledim. Görenler lütfen yardım etsin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir annenin feryadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN