Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üras imarı çözdü hedefi büyüttü

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Tekirova'nın imar soruna son noktayı koydu. Bakanlık tarafından onaylanan plan ile bölge cazibe merkezi olacak

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Üç dönemdir Tekirova Belediye Başkanlığı üç dönemdir de Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği'nin( GATAB) başkanlığını yürüten Yusuf Üras, bölgenin imar sorununu tam anlamıyla çözen başkan olarak öne çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan imar planıyla artık yeşilin ve mavinin buluşma noktası olan Tekirova, bölgenin en gözde cazibe ve çekim merkezi olacak. Üras, MOBESE, derin deniz deşarj hatları, su altı dalış turizmi için uçak batırma derken şimdi de Kemer'e sembol olacak bir asma köprü projesi kazandırmak üzere.

İMAR DEDİĞİN BÖYLE OLUR

GATAB Başkanı Yusuf Üras, Tekirova'nın imar sorunu tam ve kesin anlamıyla çözerek yaklaşan yerel seçimler öncesi rakiplerinden bir adım daha öne çıkmış oldu. Kemer bölgesinde imar sorununun çok fazla olduğunu belirten Başkan Üras, bölgede gerçek ve kesin anlamda imar sorununu çözen hatta Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca da onaylanan tek yerin başkanlığını yaptığı Tekirova olduğunu belirterek diğer belediye başkanlarına nazire yaparcasına "İmar dediğin öyle değil, böyle olur. Bakanlık belgesiyle onayıyla olur" diyor.

SORUN VARSA GATAB ÇÖZER

Üras'ın ağzında hep şu cümle var: "Sorun varsa GATAB çözer..." İşte böylesi geniş bir coğrafyanın çöplerini toplayan, ilaçlaması yapan, su arıtmalarını gerçekleştiren, kanalizasyon ve altyapı işlerini aksaksız sürdüren GATAB bu tür altyapı ağırlıklı işlerinin yanı sıra tüm bölgenin tanıtımını da üstlenmiş bir birlik. Gerek ulusal gerekse de uluslararası arenada Kemer ve bölgesinin tanıtımını yapan GATAB uluslararası turizm fuarları başta olmak üzere pek çok önemli tanıtım faaliyetine imza atıyor. Hayat felsefesinde durmanın olmadığını söyleyen ve "Kemer için daha yapacak çok işimiz" var diyen Üras şimdilerde Kemer için sembol bir projeye imza atmanın hazırlığında. "Kemer'in iki yakasını bir araya getireceğiz" diyen başkan Üras, Çamyuva-Kiriş arasına yeni bir asma köprü projesi içinde olduklarını belirtti. Bölgenin profesyonel ligdeki tek temsilcisi olarak 3. Lig'de mücadele eden Tekirova Belediyespor'un da Onursal Başkanı olan Üras'la sıradaki yatırımlarını, sürpriz projelerini ve de çok sıcak olan Kemer siyasetini anlattı. Üras, özellikle GATAB Başkanlığı nedeniyle Adrasan'dan Beldibi'ye kadar tüm bölgenin başkanı konumunda. Zira çöp toplama, ayrıştırma, bölgenin ilaçlanması, kanalizasyon ve altyapı işlerini GATAB yapıyor. Ayrıca bölgenin turizm tanıtımını da GATAB yürütüyor. Bölgenin adeta büyükşehir belediyesi gibi çalışıyor. Merkez bir belediyenin yapması gereken işlerin neredeyse yüzde 60'tan fazlasını GATAB gerçekleştiriyor. Tüm bu asli ve önemli işleri eksiksiz yürütürken fark yaratacak, Kemer'in geleceğine katkı sağlayacak önemli ve devasa projelere imza atıyor. Belediyelerin birleşerek Kemer'e bağlanacak olması yani başkanlık koltuk sayısının teke düşecek olması Kemer'de siyaseti ısındıran en önemli faktör. Bu durum hakkında Başkan Üras şunları söylüyor: "Kemerimizin de en çok ihtiyacı olduğu şey birlikteliktir. Her ne kadar siyasi partilere bağlıysak da bölen değil birleştiren olmalıyız. Biz GATAB'da 8 yıldır bunu başarıyla uyguluyoruz. Hiçbir zaman GATAB'ı siyasete alet etmedim. GATAB siyaset üstü hizmet odaklı bir kurum. Kemer siyasi çekişmelere malzeme olmamalıdır, Kemer olarak siyasetin bizi bölmesinden kurtulmalıyız."

MOBESE KONTROLÜ EMNİYET'TE

Kemer'in ülke turizmine katkı veren bir bölge ve vitrin bir merkez olduğuna dikkat çeken Üras "Kemer'in çok projeye, çok yatırıma, çok hizmete ihtiyacı var. İhtiyacı olmayan tek şey vakit kaybı" diyor. GATAB, Kemer'den sonra beldeleri de MOBESE'li yaşama kavuşturan Üras, "Güvenli Kent Kemer' sloganıyla pek çok ilde olmayan MOBESE'yi GATAB olarak bölgeye kazandırarak kontrolünü ve kullanımını Emniyet Müdürlüğü'ne teslim ettik. GATAB'ın MOBESE'lerin kontrolü ve işleyişi hakkında bir yetkisi artık yok" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Üras imarı çözdü hedefi büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN