Yayla turizmine girdiler

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Antalya'nın Korkuteli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü İngilizce Öğretmeni İbrahim Emre Gürsoy'un yapacağı Turizm İl Müdürlüğü'nün de iştirakçi olarak yer aldığı proje tanıtıldı.

43 KÖY GEZİLECEK ENVANTER ÇIKACAK

Korkuteli Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, "Türkiye'nin incisi turizmin başkenti ve yayla turizmin gözbebeği Antalya'nın yaylaya uzanan eli Korkuteli'nin yazın gördüğü ilgiyi gözönünde bulundurarak bir çalışma hazırladık ve BAKA ya sunduk. Proje Korkuteli'yi tanıtan bir kısa filmin çekilmesiyle başlayacak olup aynı zamanda 43 köyümüzün tamamı gezilip fotoğraflanacak ve en ince ayrıntısına kadar bir envanter çalışması yapılacak" dedi.

TARİHİ MEKANLAR TEŞVİK EDİLECEK

Projede, Korkuteli'nin yayla turizmi potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik araştırma, planlama, analiz ve raporlama çalışmalarının yapılacağını anlatan Kocaöz, "İlçemizin turizm stratejisinin belirlemek, tüm turizm mekanlarını (tarihi yerler, su kaynakları gibi) tespit edip ilgili makamların Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvuruda bulunması teşvik edilerek yayla turizmi kapsamına alınmasını sağlamak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yayla turizmine girdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN