Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşük bütçeli bir film

Festivalde tamamı Antalya'da çekilen Kutsal Bir Gün'ün yönetmeni Temizkan, destek almadıklarını filmi 250 bin liraya yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Senaryosu ve oyunculuğu başta olmak üzere festivalde birçok ödül alacağa tahmin edilen Kutsal Bir Gün ekibi, AKM'deki galanın ardından söyleşi çadırında sinemaseverlerin merak ettiklerini yanıtladı. Ünlü oyuncular Ali Düşenkalkar ve Arda Kural'ın başrol oynadığı filmin yapımcı ve yönetmeni Serdar Temizkan, tamamı Antalya'da ve 5-6 mekanda çekilen filmin 250 bin TL gibi küçük bir bütçede tamamladıklarını açıkladı.

DESTEK İSTEMEDİK

Bir seyircinin Bakanlık desteği alıp almadığı sorusu yöneltilen Temizkan, "Bakanlıktan destek alacağımızı sanmadığımız için başvurmadık. Düşük bütçeli bir filmdi. 250 bin liraya yakın bütçesi vardı" diye konuştu. Filmin ne zaman vizyona gireceğinin henüz netleşmediğini belirten Temizkan, olumlu eleştirilere teşekkür etti. Filmin oyuncusu Arda Kural, üzerinde çok düşünülmüş, detaylandırılmış bir senaryo ile karşılaştığını ve çok beğendiğini dile getirdi. Oyuncu Ali Düşenkalkar, senaryoyu, "Hala daha bir umut var, bir ışık var diyebileceğimiz bir senaryo" diye nitelendirdi. Oyuncu Erkan Taşdöğen de filmde kaybeden, hayatı ıskalayan insanların öyküsünün anlatıldığına değindi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşük bütçeli bir film
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN