Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kosova'dan ödül aldı Portakal da istiyor

Kosova Fer Film Festivali'nde 'En İyi Film' ödülüne layık görüldüğünü festivaldeyken öğrenen 'Sev Beni' ekibi Altın Portakal'ı da bekliyor

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Yönetmenliğini Maryna Gorbach ile Mehmet Bahadır Er çiftinin yaptığı ve Kosova Fer Film Festivali'nde 'En İyi Film' ödülüne layık görülen 'Sev Beni' filmi, 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde de ödül bekliyor. Ukraynalı bir kadın ile Türk gencinin aşkının anlatıldığı ve Viktoria Spesivtzeva ile Ushan Çakır'ın başrollerini paylaştığı film, Altın Portakal'da ulusal uzun metraj film kategorisinde yarışıyor.

ÖDÜL ÇOK ÖNEMLİ
Filmin yönetmenlerinden Maryna Gorbach Er, Kosova Fer Film Festivali'ndeki ödül haberini önceki gece öğrendiklerini, çok mutlu olduklarını söyledi. Altın Portakal Film Festivali'nin de kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Er, "Altın Portakal'dan da ödül alırsak çok sevineceğiz. Ödül bizim için çok önemli" dedi. Filmle Ukrayna ve Türkiye'de sevgiye, aşka yönelik ön yargıları yıkmak istediklerini anlatan Er, kalp temiz olursa aşkın kendiliğinden o kalbi bulacağını anlatmak istediklerini kaydetti.

KÖTÜ İMAJ YARATILDI

Ukrayna'nın tam bağımsızlığına 22 yıl önce kavuştuğunu, ilk yıllarda sadece Türkiye'den değil, yabancı ülkelerden Ukrayna'ya gelen "kalitesiz" insanlar nedeniyle kötü bir imaj oluştuğunu ifade eden Er, filmde de bunu işlediklerini belirterek, kendisinin Ukraynalı, eşinin Türk olduğunu ve 8 yıldır evli olduklarını kaydetti. Babasının da başta eşini kabullenmekte güçlük çektiğini ancak bir saat görüştükten sonra fikrinin değiştiğini söyleyen Er, son yıllarda Ukrayna'ya giden kaliteli insanlar sayesinde kötü imajın kalkmaya başladığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kosova'dan ödül aldı Portakal da istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN