Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 milyon lira ile sorunlar çözülecek

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Antalya'nın Alanya ilçesi ve beldelerinin uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılayacak 40 milyon liralık 14 bin metre uzunluğundaki isale hattı çalışmaları başladı. Alanya Belediye Meclisi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Antalya 13. DSİ Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde DSİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan 14 bin metre uzunluğundaki isale hattı inşasına başlandı.

40 MİLYON LİRA
İsale hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, içme suyu arıtma tesisi ve isale hattı ile beraber yaklaşık 40 milyon liralık bir yatırım projesinin hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Sipahioğlu, isale hattı projesinin hizmete alınmasıyla Alanya'nın Çıplaklı, Cikcikli, Tosmur, Mahmutlar ve Kestel beldelerinin de kuyu suyundan kurtularak nitelikli içme suyuna kavuşacaklarını söyledi.

DİM BARAJI'NDAN

Sipahioğlu, Dim Barajı'ndaki mevcut vana odasından alınacak suyun içme suyu arıtma tesisine, burada Alanya merkezdeki mevcut içme suyu deposuna iletileceğini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 milyon lira ile sorunlar çözülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN