Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylünün su isyanı

Gazipaşa'da 450 yıl önce kurulan Küçüklü köyünde vatandaşlar eşek sırtında su çekiyor. Köylüler ne cenaze yıkayabiliyor ne abdest alabiliyor ne de kendileri yıkanabiliyor

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Küçüklü köyünde susuzluk çeken vatandaşlar eşek sırtında su taşıyor. Cenazelerini yıkamak, abdest almak için bile su bulmakta zorlanan köy halkı seslerini duyurmaya çalışıyor. Köy çocukları okula giderken yanlarında içecekleri suyu taşımak zorunda kalırken, kişisel temizliklerini depoya konan suyla yapıyor.

OKULA SU GÖTÜRÜYOR

Köy ilkokuluna giden Hamza Baysal isimli öğrenci, okulda su olmadığı için içme sularını evlerinden getirdiklerini belirterek, "Okula yürüyerek geliyoruz. Su çok ağır. Bizi bazen köpek kovalıyor. Suyumuzu unuttuğumuz zamanlarda susuz kalıyoruz. Biz okulumuza su istiyoruz" dedi.

HERKESE BIKKINLIK GELDİ
Öğrenci velisi Ayşe Baysal, su ihtiyaçlarını taşıma suyla giderdiklerini dile getiren Baysal, "Her işimizi el yordamıyla yapıyoruz. Kendimizi bildik bileli bu böyle. Bıktık artık" diye konuştu. Mustafa Yalçın da, önceki gün köyde bir cenaze olduğunu, bunu yıkamak için su bulmakta zorlandıklarını söyledi.

BÜROKRASİYE TAKILDIK

Köy Muhtarı Mustafa Oğuz, köyde 190 hane ve bin 700 nüfus olduğunu belirterek sıkıntıya isyan etti. Oğuz, "Sugözü içme suyundan su tahsis ettirdik. Suyu bulduk ama bürokrasiye takıldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylünün su isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN